Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szeretnék műkörmös tanfolyamot...

Szeretnék műkörmös tanfolyamot tanulni, van ennek jövője még, érdemes?

Figyelt kérdés
Gyes alatt szeretném megtanulni az egyik cég levelező oktatásként is tart tanfolyamot és utánna le lehet vizsgázni belőle,érdemes ezzel foglalkozni vagy túl telített ez a szakma is?Jó kézügyességem van a kézműves dolgokban,de fölöslegesen nem szeretnék egy újabb szakmát tanúlni...Segítsetek légyszi,köszi.
2008. febr. 8. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem főállásban tuti, hogy nem elég. Nem tudsz megélni belőle. Csak úgy mellékesen tudod csinálni, de azt te tudod eldönteni, hogy így megéri-e.
2008. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sem jó fő állásnak, ahogy ezt az előttem szóló is írta. Csak akkor kezdj bele, ha tudod, hogy lesz munkád, vendégköröd, mert amúgy semmi értelme, annyi műkörmös van már mindenhol.
2008. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Lehet ,hogy igaza van mindket elottem szolonak!

De nem kellene igy elvenni a kedvet,szerintem gyes alatt jo,minel tobb dologhoz ert az ember anal jobb!es ugyis a gyereket neveli , nem gondol foallasra!

Szerintem tanuld meg jo kis plusz penz a konyhara,mar ha egy heten 2-3 kormot csinal meg akkor is!

sok sikert!!!

2008. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az osztrák határ mellett nagyon is érdemes, arrafelé nagyon sokat keresnek. Mármint sok műkörmöst. A műkörmösök meg sok pénzt :) Sztem érdemes.
2008. febr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki bíztatását!Én is sok féle dolgot hallottam már,kinek bejön kinek nem,de sokszor látok olyan hírdetést,hogy műkörmöst keresnek felvételre..ezért is gondoltam rá..meg évek óta tettszik a dolog.
2008. febr. 9. 00:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem végezd el,legalább így is gyarapodik a tudásod.De mesélte egyik baránőm aki kinn él Írországban,hogy meztelenre kereshetik magukat.Már gondolom nem szeretnél külföldre menni :D
2008. febr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Még ha szeretnék is,egy pici gyerekkel nem gondolkodhatok ilyen terveken...,hogy külföldre menjek.:(pedig régen szerettem volna..
2008. febr. 10. 20:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

egy kis vendégem pedikür-műkormös oktató, azt mondta az tanfolyam amiket tanit 80.000,- ft+30.000 ft a vizsga, és nem árt ha a kezdéshez min:100.000,- ft induló felszerelés van..

nem tudom te anyagilag rendelkezel-e ezekkel az összegekkel, de igy érdemes belevágni..

a gyakorlati részéhez pedig egy valaki kell akinél tanulhatsz, mert elméletből le lehet vizsgázni, de a gyakorlati részét is el kell sajátitani..

igazából akkor érdemes, ha kitartó vagy és végigviszed amit elkezdtél, és persze van hozzá anyagi háttered az eszközök beszerzéséhez..

2008. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Szia! Én elvégeztem a tanfolyamot és a tanfolyam végére jöttem rá, hogy sem megélni nem lehet belőle sem nem egészséges, főként, hogy egész nap a lámpa alatt görnyedtem és nagyon féjt a hátam.Ha meg sok hirdetést létsz az újságban az nem azt jelenti, hogy ahova mész egyből sok munkát adnak, hanem nagyrészt te kell felépített vendégkört vigyél és ha van vandég ha nincs te fizetsz havonta a helyért és nem árt ha van vállalkozóid. Nem akarlak elkeseríteni, de jól gondold át.
2008. febr. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszodat,én is ettől féltem csak senki nem tudott eddig segíteni,így átlátni a dolgot.Sajna nem egy kézműves szakmám van ami nem igazán azt hozta amit vártam,fölöslegesen meg nem akarom sem az időmet sem a pénzemet bele ölni..majd magamnak csinálgatom a körmömet,igaz abból nem lehet megélni,de azt hiszem más dolgon kell gondolkodjak egy kisgyerek mellett megélahetésben..DE köszönöm mindenkinek a válszokat:)
2008. febr. 26. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!