Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ-s szakképzés, jogi asszisz...

OKJ-s szakképzés, jogi asszisztens, pénzügyi/számviteli ügyintéző, vagy gyógyszertáti asszisztens. Melyiket érné meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés

Melyikkel tudnék könnyebben, gyorsabban elhelyezkedni? Tudom, hogy a legkönnyebb ismerős által bekerülni, de sajnos nekem nincs meg ez a lehetőségem. Így is el tudnék helyezkedni? Csaj vajon mennyi idő után.. Melyik nehezebb (iskolában, majd a munkahelyen)? Valamint a fizetés sem utolsó, nem mindegy mennyi..?

Aki esetleg valamelyiket tanulta, vagy akinek az a munkája, tudna segíteni? Persze mások véleményére is kíváncsi vagyok. Mind 3 képzés 2 éves, legjobb információim szerint. Köszi előre is aki tud segíteni :)


2011. máj. 24. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

na szóval: ahogy felsoroltad a lehetőséget, úgy választanám /jog, pénzíszámü., gyógy./.

Mint jogi asszisztens, nem tom mit takar, de a jogban dolgozó szakemberre ma Mao.n nagy az igény. Pénzü.számv.- ez ma a "legdivatossabb munka", ha érdekel akkor itt érdemes elhelyezkedni, és tovább "fejlődni", h külföldön folytasd. Gógy.asszis (?): hát sztem túl sokat kell rá tanulni, ellenben az "eredmény" csekély

2011. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor szerinted a pénzügyire itt Magyarországon nincs akkora kereslet, inkább csak külföldön érné meg? Mert úgy vagyok vele, hogy nem is az a legfontosabb melyiket szeretném jobban, hanem melyikkel tudnék később dolgozni egyáltalán... A gyógyszertári asszisztens után nem néztem még annyira szét, mert az annyira nem vonz mint a pénzügyi és a jogi, de az a helyzet hogy nem is igazán tudok dönteni. Köszi még egyszer :)
2011. jún. 1. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Pénzügy-számviteli ügyintézőt nem ajánlom...nekem megvan,de csak úgy ér vmit,hogyhe megcsinálod utána a mérlegképes könyvelőt,vagy vmelyik erre épülő felsőfokú szakképzést.

A pénzügy/számviteli ügyintéző csak középfokú végzettség,viszon a hasonló elnevezésű p/sz SZAKügyintéző már felsőfokú kategória.

2012. febr. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!