Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Véleményeket szeretnék kérni...

Véleményeket szeretnék kérni jogi asszisztens képzésről, hogy mennyire nehéz, és el lehet-e vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéznek nem mondanám a szakot, simán meg lehet csinálni igen jó eredménnyel, és - persze felfogástól függően - meglehetősen kevés ráfordítással.

Az elhelyezkedés szempontjából, hát... szerintem ha valaki nagyon akar munkát, az talál! De az én tanácsom az lenne, hogy mivel van szakmai gyakorlat, olyan helyre próbálj bejutni arra a 3 hétre, ahol a továbbiakban is szeretnél dolgozni. Hiszen ha ott töltötted a gyakorlatod, egyrészt megcsinálhatod a helyed, ha ügyes vagy... viszont ha nem vagy annyira leleményes, akkor a későbbi konkrét jelentkezésnél valamelyest előny lesz, hogy Te ott voltál gyakorlaton!

Arra viszont azért számíts, hogy kicsit téves a meghirdetése ennek a szaknak, mert olyannyira nem "tanítanak bele" a jogi dolgokba, hogy kapkodjanak a szakot végzettek után. A jogi asszisztensek feladatának elvégzésére ma már inkább az ügyvédjelölteket szokták alkalmazni.

Mikor végzel, titkárnői szinten leszel a hierarchia szerint!

2011. aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nehéz, ez csak egy felsőfokú szakképzés. Elhelyezkedni nem hiszem, hogy könnyű lenne vele.. ha kapsz is munkát valószínűleg nem sok köze lesz ahhoz, amit tanítottak a képzés alatt.. ahogy az előző is elmondta inkább titkárnő lehetnél.
2011. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászóló vagyok!

Én is jogi asszisztensi okj-t végeztem, de én igazából csak "kíváncsiságból" végeztem el ezt, mert jobban bele akartam látni a jogba! Némileg sikerült, és biztos lettem abban végül, hogy jogásznak fogok tanulni. Most fogom kezdeni a 2. évemet jogi egyetemen.

Ennek ellenére az egyik barátnőm nemrég szerzett egy nevesebb ügyvédi irodánál jogi asszisztensi állást, úgyhogy nem lehetetlen, csak akarni kell! Nem beszélve arról, hogy ha felnézel a jogiforum.hu oldalon az állásbörzébe, ott szinte minden héten meghirdetnek adminisztratív/jogi asszisztensi állást. Nézd meg, kedves kérdező, hogy mik az elvárások ilyen éren (gyakorlat, nyelv, stb.), és próbálj eljutni arra a szintre! Akkor biztosan lesz munkád!

2011. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket!
2011. aug. 5. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!