Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha hivatásos elsősegélynyújtó...

Ha hivatásos elsősegélynyújtó szeretnék lenni, mit kell elvégeznem? Ill. pl jogosítványnál, iskolákban stb. tartanak elsősegélynyújtó tanfolyamokat, ilyen előadónak mit kell elvégeznie?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha nem a mentőtisztre, mentőorvosra, ápolóra gondoltál, hanem csak sima elsősegélynyújtóra, akkor a Vöröskeresztet kell felkeresned. De ha rámírsz privátban, ebben tudok segíteni.


Hogy jogosítványhoz ki tart tanfolyamot... Vöröskereszt által szervezett tanfolyamot többnyire mentőtisztek tartanak, néhány kivétellel. Vannak autósiskolák, akik saját oktatóval dolgoznak, de ezekkel a tanfolyamokkal mindig nagyon kell vigyázni, mert sokszor az oktató felkészültsége - tisztelet a kivételnek - hagy némi kívánnivalót maga után.


Iskolákban többnyire a biológia tanár oldja meg ezt a feladatot, de ha van a sulinak Ifjúsági Vöröskeresztes alapszervezete, akkor lehet, hogy felkérnek egy hozzáértő önkéntest. Én tanítottam általános iskolában elsősegélynyújtást, a csapatom versenyen is egész jól szerepelt. ;)

2009. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont mostanában érdeklődtem utána. A jogosítványhoz szükséges elsősegyél oktatást, vagyis a közlekedésbiztonsági ES-t csak és kizárólag mentó orvos, mentőtsizt tarthat. Kivételes esetben rohamkocsin szolgáló mentőápoló aki mögött min. 20 év tapasztalata van ( adddig volt min vonulós)


Simán balesetvédelmi jelleggel elsősegélyt egészségügyi végzettségű illetve egészségtan tanár tarthat. Olyan ember akinek magának is van némi tapasztalata. : pl ápoló vagy elvégzett valamilyen felkészítő tanfolyamot pl vöröskeresztnél.

Remélem hasznos volt.

2009. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt a szabályt hol találtad, hogy közúti esnyút csak szakképzett tarthat? Érdekelne, mert én csak a vizsgáztatásról tudom ugyanezt, és a gyakorlat sem ezt mutatja.
2009. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A vöröskereszt helyi szervezetének titkárával beszéltem személyesen. Ő mondta.
2009. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!
2009. márc. 18. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor náluk ez valami háziszabály lehet, mert országosan ilyen nincs a VK szabályzatában. Viszont a vizsgáztatást csak szakember végezheti.
2009. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!