Mit csinál egy hegesztő?

Figyelt kérdés
mi tartozik pontosan egy hegesztő munkakörébe? el lehet evvel helyezkedni? szükséges valamilyen eü. alkalmassági?
2011. júl. 1. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg mindent kell hegeszteni. Például kapukat, hidakat, csöveket és még nagyon sokáig sorolhatnám. El lehet vele helyezkedni ha ügyes vagy mert sok helyen hiányszakma.
2011. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm. A jó kézügyesség fontos?
2011. júl. 1. 14:41
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

èn egy csöszereléssel foglalkozó külföldi cégnek dolgoztam, ide kerestek különleges hegesztöket kb 2000€ körül vittek haza. Az átlagos szakmunkás fizetés 1000-1500€ között van így ez szuper jól megfizetett munka volt. de nem egyszerü csöhegesztöt kerestek, hanem egy különleges fajtája kellett. ezt mondjuk otthon nem fizették. de sok magyar dolgozott,úgy hogy otthon dolgoztak gyárakba pár évet (a szakmunkás után) majd kikerültek külföldre és a nagyon jókat a cégek elküldték ilyen tanfolyamra.


de rengeteg minden van, pl nyomás alatt hegesztés is elég keresett. hegesztés szerintem az a szakma aminél mindig nézni kell mikor hova lehet bejutni egy-egy tanfolyamra, mert minden egyes fajtáját külön tanítják.


amúgy a csöszerelésnél úgy volt, hogy voltak a csöszerelök akik tervrajzok alapján kiválasztották a megfelelö csövet, levágták a megfelelö méretet és oda készítették a hegesztönek aki össze hegesztette.


hegesztés egy nagyon precíz munkát követel, de általában fizikailag egyszerübb. de mint minden munkába akkor lehet jól keresni ha valaki nagyon ügyes.

2011. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
54%
Hegeszt.
2011. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!