Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az elsősegély tanfolyamon...

Az elsősegély tanfolyamon könnyen megbuktatják az embert? (B kategóriás jogsi)

Figyelt kérdés
Mi a különbség az artériás nyomókötés és a vénás nyomókötés között?
2011. júl. 24. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A vizsgáztatótól függ, hogy mennyire könnyen enged át, illetve buktat meg valakit. Szerintem ha megtanulod azt a bizonyos 75 tételt és az alpvető gyakorlatokat (pl. stabil oldalfekvés), akkor nem lehet gond.

Artériás vérzés esetén az artériás nyomópontot kell elszorítani, vénes vérzés esetén pedig sima nyomókötést alakalmazunk. (Legalábbis én így emlékszem, 7 éve vizsgáztam belőle.)

2011. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hülyének kell ahhoz lenni, hogy megbukj (ha feltételezzük, hogy tanultál biológiát). Én semmilyen tételekre nem emlékszem, egyedül a stabil oldalfekvést, a lélegeztetést, és a Heimlich-féle műfogást kellett megtanulnom külön.
2011. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez csak egy gyakorlati vizsga.

A "stabil oldalfektetés" (meg lélegeztetés) mindenképp kell.

2013. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem adnak osztályzatot.

Vagy átmész vagy nem mész át

2013. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!