Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehetne magyar emberből...

Hogyan lehetne magyar emberből delfinidomár?

Figyelt kérdés

mit kéne tanulnom hozzá, hogy esetleg külföldön valamilyen alappal kiegészíthessem?


Ne nevessetek ki, 9 éves korom óta gondolkozom rajta...


22/L


2009. ápr. 21. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Gondolom alap, hogy kimész külföldre, és tengerbiológiát tanulsz, azon belül is rászakosodsz a tengeri emlősökre. De még így is sztem kéne valami protekció, különben nem valószínű, hogy felvesznek, annyira kevés a hely (pár kiképző bőven elég egy delfináriumba), és annyira sok ember akar delfinekkel foglalkozni (többek között pl én se utasítanám vissza).


Jobb esélyeid vannak, ha szerzel egy biztos, jólfizető állást, és hobbiból foglalkozol delfinekkel. (legyünk reálisak: ha eléggé elszánt volnál, akkor nem vártál volna 22 éves korodig ezzel, hanem rég a tettek mezejére léptél volna)

2009. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy percet se maradj itthon tovabb. Itt semmit nem tudsz tenni a celod elereseert. Se tengerunk, se delfineink. Kimesz egy olyan helyre, ahol vannak, a vegzettsegednek megfeleloen allast keresel, es epited a kapcsolataidat, hogy kozelebb ferkozhess a kedvenceidhez. Hidd el, maskent nem megy, es az elozo valaszoloval egyetertek, kicsit keso van!
2009. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz itthon,hogy valamelyik külföldön is elismert egyetem ,TTK-jára felvételizel biológus szakra, de ahogy esélyed van rá, Erasmussal vagy hasonlóval mész ki, ja meg pénzt gyűjtesz ,h ki mehess tanulni cserediák programmal. De a végére mindenképpen ki kell menned. A TTK-kat általában az ELTÉ-set vagy a SZTE-set szeretik ( már csak azért is mert ez legalább benne van a külföldi statisztikákban, a többit még csak meg se említik ilyen téren.
2009. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. igazatok van, kicsit késő az ébredéshez, pláne, h azért mégiscsak most vagy a család, vagy a delfinek... :S

még ki tudja, lehet nyugdíjas koromra megtanulok egy nyelvet végre (van ugyan nyelvvizsgám, de hát ezzel külföldi egyetemen nem igazán megyek sokra), aztán majd lehet lemegyek remetének delfinkutatónak :D

Ha nem lesz jobb programom, pl. unoka...


Köszi még egyszer

2009. ápr. 22. 00:48
 5/7 anonim válasza:

[link]

[link]


Szerintem érdemes angolul böngészni, mivel nekünk ugyebár nincs túl sok delfinünk kis hazánkban :) ha ez megvan, kell egy jó adag tőke is hozzá, ahogy elnéztem, mert bár tengerbiológusi több éves képzést nem kell finanszíroznod, de a szaktanfolyamok sem olcsók. Plusz ahogy előttem is írták, érdemes megkeresni kinti akváriumokat, delfináriumokat, ahol tűzközelbe férkőzhetsz, mert valószínű nem a képzettség a legfontosabb, hanem inkább a kapcsolatok, azt meg kinn lehet megszerezni, aztán ki tudja, a tanfolyamot már lehet h ők finanszírozzák, ha jó munkásembernek tartanak :) szerintem soha nincs késő semmihez, ne legyél pesszimista, ha valamit igazán akarsz, úgyis addig tepersz, amiíg el nem éred, még akkor is ha elsőre őrültségnek tűnik. Ha meg nem éred el, akkor vagy nem is akartad igazán, vagy félsz az ismeretlenbe belevágni. Szóval szerintem hajrá, én drukkolok neked! Meg amúgyis, mit ér az élet álmok nélkül :o)

2009. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító szavakat! Meglátjuk, hogyan alakul további sorsom, egyelőre még egy itthoni diplomát kéne megszerezni...
2010. jan. 14. 16:22
 7/7 anonim válasza:

Szia rokon lélek!:-)


Eyy korábbi hozzászólóval 100% egyetértek, soha SOHA sincs késő!!! Felejtsd el azokat, akik le akarnak beszélni a te álmodról. A hitedet tartsd fenn, tápláld. Ébressz fel magadban minél több dolgot, érzést, ami eszedbe jut az álmod által. Használj fotókat, hangokat, videót, vagy bármit, ami ébren tartja a víziódat. Minden ott van benned, egyetlen ősi tudás van,az viszont ott van a DNS-edben. Bármit meg tudsz teremteni vele. Ezt amúgy a hinduk dash avatar állapotnak hívják (a védikus tudományban is ez a neve). Az újtudományok és a kvantumfizika ezt a vonzás törvényének nevezi, amikor egyetlen pontba összesűríted az energetikádat, ez nem könnyű, de nem is lehetetlen. Ez egy folyamat amúgy. Térenergatikailag is kell magad körül tégy dolgokat,anélkül nem áramlik hozzád elegendő energia. Nekem is ez az álmom, és tök mindegy, ki mit gondol, vagy mond, tudom és hiszem, hogy valóra válik. A Teremtő Egynek, hívjuk itt Univerzumnak vagy világléleknek csak egy mozdulat az általunk csodának hívott váratlan események sora. neki csak ennyi, egyetlen pillanat.


Ha te akarsz valamit, azt az egész világmindenség akarni fogja, ha az szívből jön!

üdv. B.E.

2011. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!