Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az angoltanárom azt a házit...

Az angoltanárom azt a házit adta hogy, írjam le hogy mi történt velem a hévégén, múlt időben?

Figyelt kérdés
Úgyahogy jó angolos vagyok, de nemtudom hogy pontosan mien múlt időben írja past perfect, past continous vagy simple past...szerintetek?
2011. szept. 18. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet benne Past Simple, Progressive, Perfect, Perfect Pogressive, meg a többi, csak mindegyiket úgy használd, ahogy kell.
2011. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hát ha ezt sem vágod, nem hinném, hogy olyan jó angolos vagy. Szinte képtelenség leírni a hétvégéd csak egy igeidőben angolul. Mindet akkor használod, amikor kell... akár egy mondaton belül is kellhet két különböző.
2011. szept. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, mind a 3 igeidőt használhatod, természetesen attól függ, hogy mit akarsz kifejezni.

Egy kis segítség (vagy ismétlés)

Sztorizgatás, egymás utáni cselekvések: past simple

Pl. Felkeltem, felöltöztem, megmostam a fogamat, bementem a konyhába, aztán megreggeliztem stb... > I woke up, I put on my clothes, I washed my teeth, I went to the kitchen, and then I had my breakfast etc.

A cselekvés folyamatosságát, vagy két egymás mellett történt múltbeli cselekvés: past continous

Pl. Miközben anya főzte az ebédet, apa újságot olvasott. > As mum was cooking lunch, dad was reading the newspaper.

Hirtelen visszaugrasz egy előzőleg megtörtént cselekvésre, vagy azt akarod kifejezni, hogy az egyik cselekvés hamarabb történt mint a másik: past perfect

Pl. Miközben az ebédet ettem, eszembe jutott, hogy nem csináltam meg a házi feladatomat angol órára. > When I was having lunch, it came to my mind that I hadn't done my homework for the English lesson.

Utolsó mondatban, már mindhárom igeidő egyszerre van jelen, de szerintem egyértelmű mi miért. :)

Remélem tudtam segíteni.

2011. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!