Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jelentkeztem egy tanfolyamra,...

Jelentkeztem egy tanfolyamra, amire nem mentem el, most kártérítést kérnek, mi van ha nem fizetem ki?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem nyáron egy bolti eladói tanfolyamra, ami most októberben indult, de sajnos anyagi okokból nem tudok elmenni, és már nem is akarok. Mivel a tanfolyam indulása elött szoltam, így a tanfolyami díj 30%-át követelik tőlem. Szerződés szerint ha 10 napon belül lemondom, akkor a 30%-ot kellene megfizetni. Ez kb 20000ft. Kérdésem, mi van ha én nem fizetem ki? Beperelnek??20000ft-ért foglalkozik ezzel a bíróság?Mit tudnak csinálni?

Még annyit, hogy írtam méltányossági kérelmet, hogy anyagi helyzetemre való tekintettel tekintsenek el az összegtől, de elutasították.


2011. okt. 31. 13:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Követelhetik rajtad, igen, ha ez van a szerződésedben.

Hogy érvényesíteni fogják-e, azt nem tudom, de megtehetik.

Fizetési felszólításokkal, majd fizetési meghagyással.

2011. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!