Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 3 és fél éve volt rendőrségi...

Zoli-90 kérdése:

3 és fél éve volt rendőrségi ügyem, és másfél éve lejárt a felfüggesztettem, mehetek most biztonsági őri tanfolyamra?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak a felfüggő lejárta után 5 év múlva mehetsz, de nem vagyok benne biztos. Kérdezd meg vagy nézd meg a jogszabályt. A tanfolyamot elvégezheted egyébként és le is vizsgázhatsz, csak a kamara nem fog felvenni, de úgy meg nincs értelme megcsinálni. Hülye szabály, mert rendőr simán lehetnél.
2012. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a biztonsági őr kamara vagy a rendőrség tudja pontosan megmondani. Én csak figyelmeztetést kaptam a bíróságtól (megrovás), de 5 évet kellett volna várni, így nem csináltam meg.
2012. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az elsőhöz, hogy érted hogy rendőr lehetne? tényleg annál nem számít, hogy volt felfüggeszteted?
2012. febr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen. Azt nem tudom biztosan, hogy felvennének-e a rendőrségre dolgozni, de ha éppen rendőrként dolgozol és felfüggőt kapsz, akkor nem rúgnak ki emiatt. Ez biztos.
2012. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ajisa válasza:
Sztem biztos! Egyik ismerősöm is kapott 1év felfüggesztet amikor pártfogóhoz kellett járni és am is 1-1.5 év mire elévül az adatbázisban ha nem követel már bűncselekményt és ő már ahogy letelt az az idő ment tanfolyamra és 2 éve biztonsági őrként dolgozik azóta is!
2012. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mint korábban is írtam, ha letelt az a bizonyos idő, akkor minden további nélkül beléphetsz a kamarába. Én még büntetést sem kaptam és 3 évig nem lehettem kamarai tag. Felfüggesztett esetén úgy emlékszem, hogy letelik a felfüggő és még 5 év, tehát a barátod esetében 6 évet kellett várni a mostani szabályok szerint. Ez most így van, de lehet, hogy a barátod idejében még nem így volt. Egyébként dolgoztam akkor is biztonsági őrként feketén bejelentés nélkül, csak nem voltam kamarai tag, de akkor meg mi értelme van a tanfolyamnak? Akkor csak pénzkidobás. Átverni sem tudod őket, mert a rendőrségtől kell igazolást kérni, akinek az adatbázisában minden benne van.
2012. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!