Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit jelent termékdíj ügyintéző...

Mit jelent termékdíj ügyintézőnek lenni?

Figyelt kérdés

Erre a szakra járok fél éve, egy éves a képzés, és még az osztályból senki nem tudja, mit fogunk csinálni, a tanárok se tudják elmondani. Rákerestünk már egy csomószor a neten, de mindig olyanokat dob ki, ami szinte kínaiul van. Ha van valaki aki termékdíj ügyintéző, légyszi, mondja el, mi a munkamenet, miket kell csinálni és hol, mennyit lehet keresni vele és még amit csak lehet.

(Ja és aki megkérdezné, miért mentünk erre a képzésre, ha azt se tudjuk, mi az, hát azért, mert nem vettek fel oda, ahova akartunk menni, vagy nem tudtuk, hova akarunk, nálam pl nem indult a suli, ahova jelentkeztem volna).


2012. febr. 16. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Termékdíj = egy olyan adó-fajta, melyet (amikor még külön volt a VÁM és az APEH), a vámosok vetettek ki és oda kellett fizetni különböző export-import termékek utáni vám, ill. jövedéki adó címén. (Az csak szervezeti változás, hogy azóta az apeh és a vám egyesült = NAV)


Tehát: elvileg megtanulod, hogy mely termékek után mennyi vámot, vagy jövedéki adót kell egy gazdálkodó szervezetnek fizetnie. Elvileg megtanulod, hogyan kell ezekről a bevallásokat elkészíteni stb.

2 évvel ezelőtt én is beíratkoztam egy ilyen OKJ-s képzésre. De se tankönyvünk nem volt (szedjük le a net-ről), se semmi más segédanyag. Amikor kiderült, hogy még az óra-adónk sem a vámosok közül került ki (ahogyan azt előzetesen igérték), hanem egy olyan személy, aki előttünk járt az ismeretek megszerzése terén 1-1 órával, és elmondta, táblára írta mindazt, ami ismeretet sikerült neki össze-szednie: akkor hagytam ott.


Persze, ha végig-csinálod, akkor könyvelő-irodákon, nagyobb cégeknél ebbe a munkakörbe el tudsz (talán) helyezkedni, mert ez az adózásnak egy olyan külön területe, amelyet "csak úgy mellékesen" csinálni nem lehet, és egyre inkább fontosabb szerepet kap a mai gazdaságban.

2012. febr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát köszi... :) Tankönyvünk amúgy nekünk sincs, de nekünk lediktálják az anyagot, így tanulunk. Perpillanat én vagyok a 24-ből az egyetlen, aki lehet, hogy levizsgázik, de már én se biztos...
2012. febr. 16. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért próbáld meg végig-csinálni, ha már eddig eljutottál. Különösen, ha az óra-adó valóban érti is a dolgát, tehát szakmailag benne van.

Én amikor jelentkeztem, rákérdeztem náluk, hogy ezt a tárgyat ki fogja oktatni. Azt válaszolták, hogy a Vámosok közül fog jönni olyan óra-adó, aki mindezt a gyakorlatban is csinálja. Ezért beíratkoztam. A végén kiderült, hogy a tanfolyamot szervezők közül valaki "előre-tanult" net-ről stb. és elmondta nekünk az anyagot. Tehát szakmailag nem volt benne a dolgokba, ezért hagytam ott már novemberben.

Azért mondom, hogy nem biztos, hogy neked is ott kellene hagynod, ha már eddig eljutottál, próbáld meg végigcsinálni.

2012. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát jó, köszi. Bár még így se vagyok valami biztos benne :(
2012. febr. 18. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:

próbáld meg végigcsinálni, és valahol ingyenmunkát vállalni, ahol ilyesmivel foglalkoznak.


Ha ennyire nem fognak levizsgázni a többiek, akkor keresett leszel :)

2012. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Háá, ez aranyos,hogy keresett leszek :D

Amúgy ingyenmunkát nem vállalok, lassan be kéne bútorozni a lakást, és nem akarok a porban maradni.

2012. febr. 27. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Hú szia elég régi ez a kérdés de érdeklődnék, hogy sikerült e elvégezned és a legfontosabb: elhelyezkedned?
2015. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!