Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit kell csinálnia egy CNC...

Mit kell csinálnia egy CNC forgácsolónak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi idôben gondolkoztam rajt, hogy érettségi után nem maradok gépésztechnikus-képzésen a jelenlegi iskolámban, mivel a mezôgazdaságból már nemigen lehet megélni, hanem beiratkozok valamilyen CNC-s tanfolyamra.

Azt hallottam, hogy viszonylag jól lehet vele keresni, de csak felületes ismereteim vannak a szakmáról. Valaki leírna nekem pár infót a témáról?



2012. febr. 26. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Hagyományos értelemben esztergályos, marós a szakma, annak természetesen digitalizált változata.

Itt most programot kell betölteni, alkatrészt rögzíteni, futtatnia programot/gépet, szerszámot cserélni.

Természetesen kell tudni bizonyos szinten programozni, kell tudni "kézből" program nélkül is dolgozni, szerszámot, lapkát cserélni, bázisra állítani.

Vannak automatikusan szerszámot is cserélő gépek...

2012. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!