Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha informatikus szeretnék...

Ha informatikus szeretnék lenni, ülő munkát végezni, jó fizetéssel, akkor nekem melyik OKJ tanfolyamot kéne elvégeznem?

Figyelt kérdés
előre is köszönböm.hasznos válaszokat zöld kézzel jutalmazom! :)

2012. ápr. 16. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
OKJ-s informatikusként sajna inkább otthonülő munkanélküli leszel. Dunát lehet velük rekeszteni. Ráadásul általában nem tudnak túl sokat, úgyhogy a munkaadók inkább a bsc diplomásokat választják.
2012. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyen képzés nincsen. Az informatikus szakmát önképzéssel lehet megtanulni, bármely területről is van szó, önmagában az informatikus diploma is kevés, nem hogy egy OKJ-s gyorstalpaló. Tanuljál magadtól, netes forrásokat, szakkönyveket használva, gyakoroljál, aztán ha van rá lehetőséged, kezdj el egy Bsc informatikus szakot, ahol keress szakmai gyakorlatot (ez a lényeg, nem az hogy elvégzed-e a szakot!!!), ezután már lesz esélyed elhelyezkedni.
2012. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
akkor valami ötlet okj szakmára jó fizetéssel? :)
2012. ápr. 16. 11:37
 4/12 A kérdező kommentje:
közben ment a zöld kéz mindkettőtöknek :)
2012. ápr. 16. 11:41
 5/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok megint. Az neked egyáltalán nem szempont, hogy mi érdekel téged, csak az, hogy jól lehet-e vele keresni? Informatikus is lehetsz diploma nélkül is, csak érdekeljen, tanuljad örömmel meg a dolgokat, programozz azért, mert szeretsz programozni. Ha viszont nem érdekel, csak azt hallottad, jól lehet vele pénzt keresni, akkor esélytelen, de egyáltalán minek csinálnál olyat, ami csak a pénz miatt érdekel?


Egyáltalán mi érdekel téged? Mert ha így kérdezed, akkor már el lehetne indulni valamilyen úton.


Amúgy az OKJ-s képzések 99%-a kamuképzés. Nyilván ettől még ha valakit valami nagyon érdekel, és nem elégszik meg az ott szerzett tudással, hanem tanul, gyakorol azon a területen, abból lehet valami OKJ-s képzéssel is.

2012. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nagyon szeretem az informatikát,mechanizmusokat és hát ugye jol is lehet vele keresni ezért kérdeztem milyen okj-t válasszak..dehátha ezzel nehéz,mert programozni még nem tudok,bsc szintre meg nem hiszem lenne pénzem..ezért kérdeztem ha nem azzal foglalkoznék amit szeretek,akkor legalább fizetés legyen jó és olyan képzést tanulnék. :)
2012. ápr. 16. 11:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Államilag támogatott bsc esetleg? Nem olyan veszélyesek a ponthatárok :)
2012. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha programozni nem tudsz, akkor mit szeretsz az informatikából, amit már csináltál? Csak mert kicsit nehezen képzelem el, hogy egy középiskolás otthon pl. komolyabb routereket konfigurál, vagy napi szinten számítógépeket szerel(sorolhatnám, de a lényeg, hogy a legtriviálisabb a programozás, amit otthon lehet csinálni, és mondjuk a Linux komolyabb megismeréséhez is hasznos, ha valaki tud bash-t programozni).
2012. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

maga ahogy a számitogép felépül,már csináltam sokszor saját magam számitógépeket,angol nyelvű programokat magyarositottam notepad segitségével,és még sorolhatnám :)


Ha magam megtanulok programozni mondjuk javat,pascalt de nicns rola papirom lehetséges elhelyezkednem? teszem fel egy informatikus okj mellé saját magam által megtanult programnyelvek :)

2012. ápr. 16. 11:54
 10/12 A kérdező kommentje:
sokszor saját magam számitogépeket..becsapós..pl egy csomoszór kék halál kideritettem,gyanakodtam ramokra rájöttem táp kivettem tápot,kifujtam vissza,két ram modult megcseréltem és rájönni gépnek mi volt a baja..ha valamiért nem indult baja volt,saját magam rájöttem és megoldottam..igy gondoltam =)
2012. ápr. 16. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!