Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha 22 éves korig ingyenes az...

Ha 22 éves korig ingyenes az OKJ, akkor miért van minden képzés mellett több százezres ár?

Figyelt kérdés
Keresek Sopronban ingyenes OKj képzéseket. Találtam pl kozmetikust ami tettszene de mellette volt h 220.000 pfff... hol találok ingyen képzést??
2012. máj. 14. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd a szakközépiskolákkal.
2012. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 reptoid ***** válasza:

Pontosan mi gond?


Elmúltál 22 éves és nem érted, hogy kölyköknek miért ingyenes? Hát mert az állambácsi fizeti nekik, mert hosszabb távon kifizetődőbb, mint segélyt adni nekik, ha munkanélküliek lesznek. - Bár, jelen helyzetben...


Az árral van gondod? Hát fűteni kell az iskolát télen, villanyszámla, gyakorlathoz alapanyagoknak is van ára, tanárok fizetését is állni kell valamiből, még ha nem is közvetlenül.


Nem vagy még 22 éves? Hát akkor bizony ingyenes is lehet neked (bizonyos feltételek mellett), ne aggódj az ár miatt, az másoknak szól.


Egyébként pedig 220000 Ft nem sok pénz. Fogalmam sincs, hány éves egy kozmetikus képzés, de ha egy éves, akkor is csak havi egy húszas, ha kettő, akkor havi egy tízes. Cserébe diákigazolvány, amihez egy rakat kedvezmény jár.

Sajnos azt sem tudom, mennyit keres egy kozmetikus, de legrosszabb esetben is szerintem leendő 3 havi fizetésed kell invesztálni a tanulmányaidba. 3 hónap után már nyereséget hoz jó esetben, ami azért elég jó befektetés így önmagában. Persze tudom, ebből még meg is kell majd élni, stb. stb., de próbálj pozitívan hozzáállni.

2012. jún. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!