Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi alapján döntsek (szakma)?

Mi alapján döntsek (szakma)?

Figyelt kérdés

Amiben a legjobb vagyok az a rajz, így természetesen elsősorban képzőművészeti egyetemre gondoltam továbbmenni(ha a képességeim téll jók, nem csak az ismerőseim spilázzák túl), de érdekel a színészkedés is...áltsuliban dráma órákon is dicsért a tanár(leginkább csak engem:O) és most(gimiben) a Rómeó és Júliából egy jelenetet játszottam és akk is dicsértek, h milyen jól szerepeltem.

Igazából szívesebben mennék színészi irányba, mint képzőművészetire(a képzőművészetit sem utálom, csak kicsit kevésbé érdekel), de a színészkedéssel az a bajom, h lámpalázas vagyok és nem merek "erősebben" színészkedni(érzelmek, hang felemelése...).

Köszönök minden segítséget!


2012. jún. 13. 16:46
 1/3 Ria6 válasza:
Hát sajnos azt kell mondjam hogy a mai világban sajnos az embernek nem a kedve szerint kell szakmát válasszon hanem lehetőség szerint. Mindkét szakirány nagyon jó csak az a gond vele hogy a most pályán lévő színészeknek is alig van munkájuk, a rajzban nagyon jónak kell lenned hogy tudj érvényesülni és ami még fontos hogy itthon biztos nemmész vele semmire. Valami olyanba gondolkozz aminek van jövöje és megtudsz belölle élni majd, vedd figyelembe hogy a szüleid mennyire tudnak most és késöbb táámogatni anyagilag stb stb
2012. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, erre is gondoltam...bankfiókom már van amiben már kamatozik egy "kisebb" összeg+ a szüleim is szoktak félretenni az ínséges helyzetekre, de én nem szívesen fosztanám ki őket...Am rajzból sztem meg van a tehetség rész csak a "tudás" rész még kell, h teljes legyen a rajzom...sajnos máshoz nem értek és nem is szeretem, vagyis a logikám állítólag átlag feletti, de a matek egyáltalán nem vonz akármennyire is "fontos"(van még a zene, de az olyan, mint a színészet-.-")...

Sajnos én nagyon csodaországban élek e téren, mindig is álmodozó voltam:/ és köszi:)

2012. jún. 13. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Színészről csak annyit, hogy belülről nem olyan jó az, mint ahogy tűnik kívülről. Nagyon nehéz szakma. Húgom dráma tagozatos suliba jár és tudom, hogy mennyire kemény. A valódi színészetnek nem sok köze van az ált. iskolai drámaórákhoz. Ha nagyon elhivatott vagy, akkor neked való, de ha csak érdekel, mert egyszer játszottál egy jelenetet a gimiben, akkor nagy csalódás érhet. Főleg ez a rész necces: "lámpalázas vagyok és nem merek "erősebben" színészkedni(érzelmek, hang felemelése...)". Azt tudnod kell, hogy akik ezt a szakmát választják, azok mind nagyon erősen fejezik ki az érzelmeiket a színpadon és a mindennapi életben is. Ezt néha nem könnyű elviselni. Az én tesóm is ilyen, pl. kijelenti, hogy utál valakit, csak mert volt egy veszekedése az illetővel, egy óra múlva pedig már együtt nevetgélnek. És ez az osztály összes tagjára igaz.

A legtöbben azt hiszik, hogy ez csillogó világ, ahol mindenki sztár lesz, de 99% csak valami vidéki színházban játszik majd apró szerepeket és akkor még szerencséje van. Ha tényleg akarod valamire vinni, akkor sok elhivatottság és tehetség kell hozzá.

2012. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!