Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van valakinek tapasztalata az...

Van valakinek tapasztalata az OKJ-s jogi asszisztens felsőfokú képzésről? Mik az esélyek arra, hogy el is lehet helyezkedni vele?

Figyelt kérdés
Engem nagyon érdekelne ez a képzés, de ha csak egy papírral lesz több, akkor inkább nem költenék rá több százezer forintot. Bár ki tudja... mikor válik hasznomra, nem???
2012. jún. 18. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor végezd el, ha jogásznak készülő fiatal vagy. A tanfolyamot végzettek főiskolai, egyetemi felvételikor kreditpontokat kapnak, pl. akik a Jogi Karra, vagy az Államigazgatási fősulira jelentkeznek. H nincs ilyen ambíciód, akkor fölösleges elvégezni, egy papírral több. Nagyon kemény képzés egyébként, egy rakat unalmas elmélet, szinte semmi gyakorlat.

Esetleg, ha jól beszélsz nyelveket, vakon gépelsz villámsebesen - akkor esetleg van esélyed elhelyezkedni jogi asszisztensként ügyvédi irodában. Önkormányzatnál, közszférában csak protekcióval lehet elhelyezkedni.


Ha nem akarsz egyetemre menni, és csak egy piacképes irodai szakmát akarsz, szerintem többre mennél egy irodavezető tanfolyammal - sokkal egyszerűbb, és inkább a lényegre tapint. A Jogi asszisztens képző tulajdonképpen egy burkolt egyetemi felkészítő.


Egy jogi asszisztens (egy percet sem dolgoztam a szakmában)

2012. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Kb, ez volt a sejtésem. Egyébként az irodavezető,(egyébként nem sokat ér) és még két másik állítólag piacképes végzettségem már van,és amíg GYED-en vagyok, addig akartam szerezni még egyet. Majd meglátjuk.

Még egyszer köszönöm, sokat segítettél.:)

2012. júl. 1. 22:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen:) Bár sajnálom, hogy nem szolgálhattam jobb hírrel. Kisgyerekes anyukának pláne teljesen fölösleges elvégezni, mert irodai munkára (ha nincs protekciód) kizárólag gyerektelen szingliket vesznek fel. Sajnos a mai világban nem igazán tudok olyan szakmát mondani, ami piacképes.

Egyébként maga a jogi szakma (az egyetemi végzettség) sem piacképes, folyót lehet rekeszteni állástalan jogászokkal. A jogi asszisztensi állásokat ügyvédbojtárokkal töltik fel, akik ingyen, vagy éhbérért dolgoznak.

Emellett unalmas, anti-kreatív munka.

2012. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!