Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az állami vadászvizsga nagyon...

Az állami vadászvizsga nagyon nehéz? Sokat kell rá tanulni vagy elég csak ha gyakorlatizunk és elolvassuk a Vadásziskola című könyvet?

Figyelt kérdés
Szeretném letenni a vizsgát lány létemre :) De nagyon hogy izgulok hogy mi lesz hogy lesz :)Ebben kérném a válaszokat ;)

2012. jún. 19. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Te kegyetlen! Le akarod lőni az állatokat? Trófeákat akarsz kiállítani? Nem menő! Védd a fajokat, védd az állatokat!
2012. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem orrvadász leszek hanem képzeld a vadászok csak akkor lövik az állatot ha szezon van
2012. júl. 4. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Akkor is gyilkolni fogod őket!

Végiggondoltad a képet, miszerint vállhoz emeled a puskádat, és elsütöd, majd a golyó belefúródik az állat testébe, és megölted?

Nő létedre?

Inkább légy természetvédő, és háborodj fel azon, hogy Gyurgyalagok fészkelő helyéül szolgáló üregeket tömködött be valami elvetemült Őrült mert az jó hecc...


Légy vadász ha akarsz! De bánni fogod...

2012. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a te véleményed nekem más, látszik hogy az emberek nem egyformák (szerencsére)
2012. júl. 5. 19:26
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Magyarázd meg az indíttatást, de tök komolyan! Kíváncsi vagyok, hogy látod a kérdést? Miért szeretnél vadászni? Mi az ami örömöt okoz benne, mi az amitől neked tetszik olyannyira, hogy még vizsgát is tegyél....???
2012. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
88%

Megjegyzem, a normális vadász nem lövöldözi le az összes állatot, amit meglát, hanem az olyanokat amik pl. agancsuk miatt veszélyt jelentenek társaikra, vagy az olyanokat, amik korukhoz képest visszamaradottabbak társaiknál... nem heccből gyilkol mindent, amit meglát. A vadászatba nem az a fő élmény, h agyon lőhetsz mindent, hanem a természet, a tiszta levegő, az állatok figyelése, stb. vagy csak gondolj bele abba, ahogy egyre több utat építenek, a falvak, városok szélesednek. Ezeket az ember csinálja. Ha az állatok amik minél kisebb helyre tömörülnek, nem lennének, néha néha "ritkítva", akkor gondolkozz el mi lenne, de a boltokban található vadhús is így kerül oda.;)Vagy a földeken a vadkárok, és még sorolhatnám.

Azt nem tudom mit tennél, ha mondjuk a felvidéken turázgatnál az erdőben és megtámadna egy barna medve, mert annyira elszaporodott, h már Mo.-n is van. Gondolom megetetnéd magad vele, mert szegény állat.;) Sok sikert hozzá! Szerintem nem helyes a végletekben gondolkodás. Ugyan az vagy mint az orvvadász. Az mindent irt amit lehet, te pedig inkább megeteted magad. Ez egy elég elrugaszkodott példa, de a barom gondolkodásodat nagyon jól szemlélteti.:)

2012. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, te is egy elég Barom vagy, és gondolom felvidéki barom!!


Szerintem nem a hasznossággal van itt baj, hanem a lány gondolkodásával, főleg ha ez neki mondjuk kikapcsolódás, vagy szórakozás.


A vadászat azonban csak állományszabályozás vagy a kárelhárítás eszköze lehet!


Az menjen vadásznak aki egyben vadgazda, és a vad egész életében részt vesz, nem csak a halálában. Ilyen mondjuk az erdész... Nem hiszem hogy a kis csaj erdész is szeretne lenni!

2012. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hetedik, te egy Óriási barom vagy.


"Az menjen vadásznak aki egyben vadgazda, és a vad egész életében részt vesz, nem csak a halálában."


Értettük főtörzsparancsnok Úr! Kérünk engedélyt meghunyászkodni!

2013. nov. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nyugalom emberek! Én személy szerint nagy állat-és természetvédő vagyok,szeretem a madarakat,a nagyvadakat,az apróvadakat,óvom őket,támogatom pénzzel az MME-t,stb.És mégis,nagyon régóta bennem van a szenvedély a vadászat iránt,kevés megnyugtatóbb és egyben felemelőbb érzés van annál,mikor kint ülsz órák óta a magaslesen,hallgatod a neszeket,és aztán ha szerencséd van néha bejön eléd egy szép nagy vadkan,vagy cserkeléskor egy golyóérett terebélyes agancsú,vagy éppen gyilkos agancsú gím bika.A legtöbb vadász így van ezzel,szeretjük mi a természetet,segítjük a vadállományt,és (remélem) nem élvezetből lövünk,nem az ölés élvezetéért ejtjük el a vadat,hanem azzal a tudattal,hogy valaki ezzel jól fog lakni,és kilőttük a gyenge képességű egyedet.Természetesen jól néz ki a falon egy páros 14-es agancs,vagy egy 24cm-es agyar,de nem ez az elsődleges,nekem legalábbis.Nem akarok meggyőzni senkit,Isten ments,hogy a vadászat és az állatok megölése nagyon jó,vagy ilyenek.Ez csak az én véleményem.Így is túl sok orvvadász van Magyarországon,és egyéb esetek,pl a fogorvos aki lelőtte a legmegbecsültebb oroszlánt nemrég.És ezeken felül,miután sikerül elejtenem egy méretes vaddisznót,vagy bármilyen vadat,utána megadom neki a tiszteletet,és imádkozom,hogy egy jobb helyre kerüljön.Nagy kalappal.
2015. szept. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Spyder00 válasza:
Akik arra gondolnak hogy egy vadász minden állatot meg öl ez hülyeség. Az orv vadászok azok akik képesek embert is ölni. A rendes vadászok CSAK a túl szaporodott, beteg vádakat lövik le.
2021. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!