Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ezt én most nagyon nem értem!...

Ezt én most nagyon nem értem! Hogyan is van valójába? Lent írom le!

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, és nem találok állást! Debrecenbe van olyan, hogy pl. munkanélküli központ ahova ha bemegyek segítenek munkát találni vagy kiközvetítenek olyan tanfolyamra ahol fizetnek nekem? vagy ez h müködik?
2012. júl. 3. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Sima érettségivel nem mész sokra. még pénzt sem kapsz a munkaügytől és kevés az esélye,ohgy valami értelmes képzésbe kezdhetsz. Ha nincs szakmád keres egy neked tetsző okj-s képzést és csináld meg nappalin.... utána akarj munkát vállalni.
2012. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az érettségi csak egy kék tokos bizonyítvány,azzal elhelyezkedés esélye 10% alatt van.persze ha van szakmád is mellé,akkor más a leányzó fekvése,ha találsz állást,az érettségid miatt többet keresel,mint nélküle.

a munkaügynél pedig jelentkezhetsz,de semmi féle juttatást nem kapsz tőlük,amíg le nem telik az egy év.utána jöhet a közmunkaprogram.vagy felajánlanak OKJ-s képzést,amivel keresel is ugye (asszem a minimálbér jár havonta)

2012. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A munkaügyi hivatal nagyon ritkán közvetít neked állást. Persze sokszor ki van téve az aktuális állásajánlatok, de ezeket ha nem mész be szétnézni, akkor nem szólnak külön neked. Érettségivel tényleg nagyon nehéz lesz, az a legjobb, ha ismerősöknél érdeklődsz. Van egy tanfolyam lista, amik közül válogathatsz. Én is hasonló cipőben vagyok, a tanfolyamok közül mind olyan volt, hogy inkább férfiaknak ajánlott. :S Nekünk nem mondták, hogy kapnánk pénzt azért mert valamelyikre járunk, igaz fizetni sem kell érte. ennek ellenére érdemes beregisztrálni magad a munkaügyi hivatalnál.
2012. júl. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!