Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit csinál egy gépészmérnök...

Gyaklog kérdése:

Mit csinál egy gépészmérnök asszisztens?

Figyelt kérdés

Gondolom mint gépészmérnökből, gépészmérnök asszisztensből is sokféle van.

Én konkrétan az OBO Bettermann cégre gondolok.

[link]

Ahol van fröccsöntő részleg, EXNER gépek, és mindenféle fémlemezeket megmunkáló gép, illetve egy szerszámjavító részleg.

Illetve ha fizetésről tudnátok valami megközelítő infót, azt is megköszönném.



2012. aug. 20. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Gépészmérnöknek tanulok, egy fémmegmunkáló cégnél voltam gyakorlaton, ott kicsit átláttam a dolgokat, addig nekem sem volt tiszta, hogy mit is fogok majd csinálni. Nálunk a gépészmérnök asszisztensek kezelték a projectecet. Tehát jött egy megrendelés, a rajzokkal, azokat rendszerezték gépen, átrajzolták CAD-be, ha nem volt meg, leadták a munkafolyamatokat, hogy kinek mit kell csinálni, kb. ennyi. Nekem kicsit viccnek tűnt az egész, 1 év tanulás utána majdnem ugyanazt csináltam, mint ők. Naponta pár óra csak abból állt, hogy beszélgettek egymással (nem a munkáról).

A fizetésre eléggé panaszkodtak, de majdnem mindegyiknek volt kocsija, motorja, emeletes háza, felesége, gyereke. Szóval szerintem jól kereshettek, csak hát manapság sok az ilyen ember...

Nem tudom, hogy más cégeknél ez hogy megy, nálunk így volt. Lehet, hogy máshol nagyobb a hajtás.

2012. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!