Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Targoncavezető OKJ és jogosítv...

Targoncavezető OKJ és jogosítvány. Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Tavaly céges tanfolyam keretében elvégeztem egy targoncavezető OKJ tanfolyamot. Csak kék OKJ bizonyítványt kaptunk, a sárga könyv formátumú NKH által kiadott jogsiért külön kellett volna hatósági vizsgát tenni, de ezt a cég nem fizette mert azt mondták elég a bizonyítvány. Ez más cégeknél is így van ha máshova akarok menni vagy le kell rakni a hatósági vizsgát is?
2012. szept. 15. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Én még annó Nehézgépkezelő OKJ t tettem az mindent üt! :) De az a szakma már megszünt! Nekem először a sárga könyvem volt meg! Utána kelett csinálnom a nehézgépkezelő OKJ t tehát az később lett meg!

De 2003-2006 ban csak Nehézgépkezelő volt és Könnyügépkezelő OKJ most cincálták őket szét 1-2 éve :P


A bizonyítvány csak a szakmát adta meg neked a vezetési jogosultságot nem !

A sárga könnyvel lehet vezetni illetve a z adott gépcsoportba tartozó gépet vezetni! A Kék OKJ bizi meg a szakmádat bizonyítja ennyi tehát egyik a másik nélkül nem ér semmit! :)

2012. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sven87 válasza:
úgy tudom hogy annyi a különbség hogy, OKJ-sal nem rakhatsz kamiont, jogsival meg már igen. ha szeretnél jogsit és már megvan az okj-d akkor az 30-35 ezrebe kerülő 1 napos vizsga ami annyiból áll hogy egy raklapot átteszel egy másikra, elméleti vizsga nincs. csak a pénzbegyűjtés...
2015. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!