Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A fegyverműszerész mennyire...

A fegyverműszerész mennyire keresett szakma? El lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

A Diana iskolát néztem ki mint OKJ-s fegyverműszerész. Ezek után még szóba jöhet a Zrínyi Miklós nemzetvédelmi Egyetem gépészmérnöki karán belül a fegyvertervező és gyártó mérnök.


Minden eshetőség érdekelne hogy hol lehet evvel elhelyezkedni. Vadászbolt, katonaság, stb.



#fegyverműszerész #Diana iskola
2012. nov. 11. 03:04
 1/2 anonim válasza:
Nem nagyon fizetnek jól nekik, kb. mint egy autószerelőnek... én fegyveres szolgálatot látok el, de max a rossz fegyvereket bütykölik, javítják. Elég monoton munka... A fegyveres erők dugig vannak velük, nem kerestek már vagy 10 éve ilyen munkaerőt. talán sima gépész mérnöknek tanulj. Inkább a járművek mint a fegyverekkel van több feladat. Fegyvereket meg nem hiszem, hogy fejlesztenének, mindent külföldről vesznek , hoznak be. mellesleg az én gyakorlati tanárom is fegyvermester volt, és most gépészeknek gyakorlatot tanít egy szakközép iskolában....
2012. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Viszonylag szeretem a monoton pepecs munkákat. Eredetileg amúgy valamilyen informatikai programozó pályát szerettem volna választani, de nagy része nem nagyon érdekel és kicsit nekem unalmas. A fegyverek iránti rajongásom már jó ideje megvan, jó ideje airsoft replikákat is szerelek. A nagypapám dobta fel ezt a dolgot hogy miért nem megyek el fegyverműszerésznek ha ennyire szeretem a fegyvereket.


Airsoft replikákhoz szoktam tervezni saját gyártású alkatrészeket (mert sok alkatrész gyárilag elég silány minőségű), és egy közeli maszekban dolgozó marós szokta őket legyártani, illetve már van saját gyártmányú elsütés vezérlő egységem.


Jól tudom hogy az airsoft replika egyáltalán nem ugyanaz mint egy éles lőfegyver, de szerintem ez is mutatja a fegyverek iránti rajongásom, és azt hogy szeretek ilyen aprólékos, percíz munkákkal foglalkozni.


Illetve már a fejemben megszületett 1-2 teljesen egyedi fegyver is.


Ezért szeretném ezt a szakmát választani mert ha az a munkád amit nagyon szeretsz akkor egy percet sem kell dolgozni.


Szeretek autókat is bütykölni, de ezt inkább szeretném hobbi szinten megtartani. Nem tudom miért, de nem tudom elképzelni magamat autószerelőként.

2012. nov. 20. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!