Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A Jobb agyféltekés rajzolás...

A Jobb agyféltekés rajzolás tanfolyam mennyire megbízható? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tehát: Vannak jobb agyféltekés tanfolyamok, és én arra lennék kíváncsi hogy mik a vélemények? Megéri-e befizetni rá? Tényleg annyira jól megtanítanak minden embert rajzolni mint ahogy állítják és a képek/rajzok mutatják?

2012. nov. 27. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Igen,tényleg megtanítanak egy másfajta nézés (nem látás) módra, és tényleg megtanulsz másként nézni egy képet, és tényleg le is tudod majd rajzolni.

(Én ugyan nem iratkoztam be tanfolyamra, de megvettem a tankönyvet,elolvastam, és az ajánlott dolgokat is megvettem, majd magamtól (a könyv utasításait követve) megtanultam rajzolni.)

2012. nov. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Először is kösz a választ! És a könyvnek mi a címe? Melyik könyváruházban lehet kapni?
2012. nov. 27. 16:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kis helyi könyvesboltban vettem.Tehát valószínű, hogy lehet kapni könyváruházban is.Ára 3500 Ft volt tavaly ősszel. A címe:

Betty Edwards: Jobb agyféltekés rajzolás

Kiadó: Bioenergetic

Lehet venni hozzá munkafüzetet is.

Téli estékre jó szórakozás a rajztanulás. Sok sikert!

2012. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Meg is vettem ugyan ezt a kiadást.. pont utolsó darab volt :D
2012. nov. 29. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Én voltam kb két éve egy két hétvégés tanfolyamon. 30 ezer forint volt, és nem ért semmit. Persze megfordult már a fejemben, hogy nem is mindenkinek használ ugyanúgy.

Ráadásul már két éve rajzos művészeti suliba járok, és egyre rosszabbak a rajzaim...

Szóval, én nem ajánlom. Rajzolni nem lehet megtanulni egy tanfolyam alatt. Ha el akarsz érni valamit, akkor MINDEN NAP GYAKOROLJ. : ) Csak így jutsz előre. És ha rajzolsz, akkor csak arra koncentrálj. Nem kellenek ide tanfolyamok.

2012. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Én kb két éve voltam egy ilyen tanfolyamon. Két hétvégés volt, 30 ezer forintért. És nem ért semmit. Persze megfordult már a fejemben, hogy nem is mindenkinek használ ugyanúgy.

Ráadásul én már második éve rajzos művészeti suliba járok (hetente egy-két (egész) nap csak rajzolunk), és egyre rosszabbak a rajzaim.

Szóval, én tapasztalatból mondom, nem ajánlatos kidobni rá a pénzt. Inkább vegyél egy csomó jó minőségű A3/2 rajzlapot, néhány több bés rajzceruzát, jó radírt, rajztáblát, és uccu neki. Ha el akarsz érni valamit, gyakorolj minden nap. Ha leülsz rajzolni, teljes elméddel csak arra koncentrálj. Nem kellenek ide tanfolyamok. :)

Amit tanácsolhatok: a való világot rajzold, ne képekről másolj. A lényeg valóban azon van, hogy a nézeted, a látásod megváltozzon, hogy a térbelit könnyen át tudd vinni síkra. Sose légy elégedett. Az elégedetlenség visz előre.

Velünk órán kockát, ellipszist, drapériát, gyümölcsöket rajzoltatnak. A kocka alap igazság, azzal megéri foglalkozni, a perspektívák miatt pl.

2012. dec. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Hupsz, bocs a kettőért, de az elsőt először nem akarta elküldeni. :D
2012. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jan. 25. 00:42
 9/11 anonim válasza:
63%
Hogy nem érne semmit?Én ezt nem mondanám.Ha nem is akarod igazából,akkor tényleg nem ér semmit.Ha csak divat hóbortból jelentkeztél,és már az elején eldöntötted,hogy nem fog menni,akkor nem is megy,de akkor nem csak ez,hanem semmi.Persze a sok gyakorlás itt is alap.A "kockológia"is valóban fontos,de egy dolog biztos,mégpedig,hogy nagyon is hatékony.Teljesen más alapokra helyezi a rajz tanítást.Hogy ne másolj?Miért ne?Ez hülyeség.Igen is másolj.Van egy folyamata a tanulásnak.Első körben tanulj meg másolni.A tanfolyamon erre megfognak tanítani.Sokat másolj.Először egyszerűbb,majd egyre összetettebb témákat.A végén portrékat.Az elején könnyen felismerhető jól rajzolható ismert embereket.Fontos a sikerélmény.Később bárki akit érdekesnek találsz.Aztán,egy kis helyesbítés a legelső hozzászóláshoz.Nem nézni,hanem látni tanítanak.A látásmódot változtatja meg a tanfolyam.Nézni mindenki tud.Úgy hogy rajta,fogjál bele bátran. :) És egy jó tanács.Egy tanár személyes segítségét semmilyen könyv nem pótolja.Illetve a "közösségben"rajzolást sem lehet össze hasonlítani azzal,ha olvasol egy könyvben valamit,de nem tudod összehasonlítani,vagy megbeszélni az esetleges hibákat.Szerintem már nem 30 000 Ft a tanfolyam,ennél jóval olcsóbban is van már,bár ebben nem vagyok kompetens.És az is tény,hogy nem mindegy kinél tanul az ember.Nézz referenciákat a tanfolyamról,és jelentkezz rá.Élvezni fogod.Hajrá!
2013. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 shelli válasza:
Nekem megy könyvből egyedül otthon, csak sajnos kevés időm van, de szépen haladok!
2013. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!