Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nyelvi előkészítős 0. évfolyam...

Nyelvi előkészítős 0. évfolyamos osztályban hanyadikban lehet lerakni az előrehozott érettségit?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Kezdő vagy haladó? Ha haladó, akkor már egy év alatt is el lehet oda jutni tudásban, ha kezdő, akkor is 10.-ben, viszont osztályozóvizsgát kell tenni az összes év anyagából, ami esetleg nehezebb, mint az érettségi és az ott kapott jegy beleszámít a továbbtanulásba. A saját tanáraiddal beszélj, nem mindenütt lelkesednek az előrehozott érettségiért.
2009. szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
attól függ, milyen suliba jársz, és mennyit tanulsz. a barátnőm 12-es és még mindig nem csinálta meg, az unokatesóm 9. után megcsinálta. én nem jártam 0-ba és most csinálom 12. elején, de a nyelvvizsgám már megvan.
2009. szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Én jártam 0.-ba, de bátran mondhatom semmivel nem lettem okosabb mint előtte. Hogy miért? Úgy indították hogy olyanok kerüljenek bele, akik már tudnak valamilyen szinten angolul, így gyorsabban haladunk mint a rendes osztályok. Nos a 15 fős csoportunkból kb 6-an már bemutatkozni sem tudtak kerek mondatokkal így szépen kezdhettünk mindent az ABC-től... Ez még mindig idegesít valahol, hisz nem azért jelentkeztem ide, hogy elpocsékoljak egy évet. Tavaly úgy döntöttünk szüleimmel, hogy semmi értelme még egy évet végig szenvedni tötyögős, szájbarágós módszerrel, beiratkoztam egy középfokú nyelvvizsga felkészítőre, minden délutánomat ott töltöttem 3 és fél hónapig, ahol olyan tudást szedtem össze, mint amilyet előtte 12 évig sehol... májusban letettem az előrehozott angol érettségit, és csináltam egy nyelvvizsgát. Ez az utolsó évem, és örülök hogy tavaly ilyenkor így döntöttem, így most már megvan a biztos plusz pontom, és angolra sem muszáj bejárnom, ha nem akarok :) Annak a tanárnak ezerszer hálásabb vagyok, aki képes volt 3,5 hónap alatt ilyen szintre hozni, mint annak akitől előtte 4 évig csak azt kaptuk mennyire hülyék vagyunk és semmire sem fogjuk vinni az életben, mert így legalább kiderült, hogy nem az én szorgalmammal volt baj, mint ahogy kedves tanárom azt hajtogatta! :)
2009. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Izém előrehozott érettségit bármikor lehet tenni és bármiből... osztályozó vizsgát kell tenned azokból az évekből, amit ezzel átugrasz (tehát 10.-ben 10.-es, 11.-es, 12.-es anyagból), és utána érettségi. Egyébként sulitól függ, hogy meg tudod-e csinálni. Nálunk pl. már az osztály több mint a felének meg van a középfokú nyelvvizsga, 5-6 ember már az emeltre készül, és 3-an érettségiztek. Sulin túl meg egyénfüggő, ki mikor mire képes.
2009. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi sulink nyelvi előkészítője elég gyér... Nem tudok többet mondani mint az előttem szólók, csak annyi, hogy én mire letudtam tenni az érettségit és a nyelvvizsgát, addigra már minden nyelvtani anyagot átbeszéltük, így az osztályozó vizsgában semmilyen meglepetés nem ért, semmi újat nem kellett tanulnom hogy megtudjam írni az utolsó két év anyagából. Nálunk a 16-ból egy embernek van emeltszintű érettségije, nekem van egy nyelvvizsgám, és egy középszintűm, illetve még 5 embernek középszintű érettségieje, ami szerintem ahhoz képest, hogy nyek osztály, nagyon kevés, és nem túl jó átlag.
2009. szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Bármelyik év végén leteheted, ha előbb a kimaradt évek tananyagából osztályozó vizsgát teszel! "Mindegyikből"
2009. szept. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak évvégén, októberben is van érettségi. Akármikor mehetsz rá, csak előtte el kell menned osztályozóvizsgára, hogy meg legyen az utolsó évvégi osztályzatod is. Ergo akár elsőben is érettségizhetsz ha előtte levizsgáztál a négy éves anyagból.
2009. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
sztem ez mindenkinél változó,ahogy te érzed.én például 11.-es vagyok úgy hogy jártam 0.-ba és most érzem hogy menne,és tavasszal szeretnék menni,de osztálytársam megy most ősszel már.Le lehet tölteni lyen teszteket,onnan te is felmérheted magad.:)
2009. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de egyébként angolból akkor nem kell osztályozó vizsgát csinálni, ha van középfokú nyelvvizsgád.
2010. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkor is kellett.
2010. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!