Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tehergépkocsi jogosítvány 21...

Tehergépkocsi jogosítvány 21 év előtt lehetséges?

Figyelt kérdés

Az egyik szombathelyi autósiskolánál lettem figyelmes ezen sorokra:

Korlátozás: 21 év betöltéséig kizárólag az alábbi járművek vonatkozásában: a) a tűzoltóság által, illetve a közrend fenntartására használt járművek; b) javítási vagy karbantartási célú közúti vizsgálatoknak alávetett járművek vezetésére vagyok jogosult.


Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Csak ennél az egy autósiskolánál van ez kiemelve.

Kerestem jogszabályt erre vonatkozólag de nem találtam ha valaki segítene megköszönöm!



2013. márc. 18. 15:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt a topido.hu oldalán olvastam ezen sorokat.
2013. márc. 18. 15:16
 2/2 anonim válasza:
Nemrég emelték fel a korhatárt.Az ország határain belül az általad leírt szabály mindenkire vonatkozik.Kivétel ezalól tűzoltóság vagy épp a honvédség/katasztrófavédelem.Ha jól tudom... Ez elvileg azt jelenti,ha te katona vagy levizsgázhatsz C kategóriából,vezetheted is elvileg,de "civil" teherkocsit nem?
2013. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!