Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi élni és dolgozni....

Külföldi élni és dolgozni. Ennek előmenetele, hogyan, esetleg ilyen módon lehetséges lenne-e, ahogy a leírásban van?

Figyelt kérdés

Nem sokára befejezem a középiskolát, az angol nagyon megy, imádom a nyelvet. Infóból jó vagyok, szeretném ha az ECDL vizsga meglenne valahogy (már csak a szóbelimen múlik, annak viszont ötösnek kell lennie, hogy az érettségi is ötösnek számítson, onnantól pedig csak párezer Ft kiváltani az ECDL-t). Ez idáig oké, szerintem.


Utána jönne viszont az, hogy elvégzem a sulit, mihez, és mivel kezdjek?

Úgy gondoltam, hogy itthon dolgoznék jó pár évet (3-5 év), és abból a pénzből eltudnék majd indulni kifelé. Az azzal megkeresett pénz elég lenne arra, hogy amíg sehol semmi lehetőség, addig valamiből megéljek, és a szállást is fenntartsam.

Szeretnék egy angol minimum középfokút, de megmondom őszintén, egy felsőfokúval érezném magam boldogan, mert tényleg ez a legjobban szeretett tantárgyam, és nyelvi szinten is ez így van. Megy, nem nehéz.


Jogosítványból autóra gondoltam mindenképp, de ajánlották a teherautóra/nehézgépjárműre valót is, esetleg motorost is. Az a baj, hogy ezekkel itthon érnék inkább valamit, míg az angol tudásommal kint a gyakorlati része valóban látható lenne, nem tudom hogy a jogosítványt pl. hogy lenne érdemes csinálni. Mi az, amiből itthon jól eltudnék helyezkedni, majd utána megpróbálni kint?


Egyébként benne vagyok a külföldi témában, sokat olvasok és beszélek kint élőkkel, leginkább Angliában és Amerikában / ezek az országok körül vannak ismerőseim, másfelé nem nagyon. Sajnos jelenleg egy embert sem tudnék mondani, akivel majd esetleg kitudnék menni, de talán akkora más lesz a dolog, mert lehet hogy esetleg családtaggal is tudnék majd kint próbálkozni aki kijönne, fene tudja.


Szerintetek? Itthoni pár év munka, majd az abból megkeresett pénzből kimenni, intézni a dolgokat (papírok, egyebek) amíg nincs munka, majd kezdőként beállni az "aljamunkába" (bár én ezt nem így hívnám, inkább mint valami ranglétra legalja), majd esetleg lassan fellépkedve csinálni ezt ameddig jól érzem kint magam a szeretteim nélkül?


Kicsit lehet, hogy hosszú lett. Köszönöm ha elolvastad, és akkor pláne, ha hozzászólsz!

Az ellenvéleményeket is szívesen fogadom, de véleményem szerint - lehetőségeket tekintve - kint jobb lenne, "értelmesebb" lenne ott próbálkozni hosszútávon.



#jogosítvány #tanulás #munka #külföld #külföldön dolgozni #kint élni
2012. nov. 6. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Főiskola, egyetem nem jöhet szóba? Mellette mondjuk lehet már dolgozni is.

Egyébként nem gondolkodsz rosszul szerintem, itthon mindenképp szerezz egy kis élettapasztalatot, és úgy kint is jobban fogsz boldogulni.

2012. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Suliból kijössz. Megtanulod az élet nagy dolgait, megtapasztalod milyen beosztottnak lenni. Összeszedsz egy kis kezdőtőkét, és irány külföld. Lehetőleg próbálj magad mellé szervezni egy olyan embert, akiben megbízhatsz.
2012. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én suliból kijőve itthon egy napot nem dolgoztam, hanem magamba, egyből mentem ki németországba, annyi gyakorlattal amit iskolában tanultam. De ha van melletted valaki, megnyugtatóbb, és biztosabb.
2012. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi srácok a hozzászólásokat, adok zöldkezet mindenkinek, korrektek vagytok! Nem számítottam ilyen normális hangvételű hozzászólásokra...


16 éves korom óta amióta lehet legálisan dolgozni (diákmunka), azóta én megfordultam egy-két helyen (mekdönci, címkézés, és még 2-3 dolog). Eléggé talpraesett vagyok, ha kell megállok egyedül is a lábamon, bár szeretem a társaságot, na meg szerintem elengedhetetlen az elején egy kis segítség, akár valamiféle közvetítő, akár az említett ismerős... igaz, nem szeretek másra támaszkodni, de az elején máshogy talán nem is igazán lehetne csinálni.

2012. nov. 6. 21:28
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocs, a továbbtanulás lemaradt.

Szerintem nagyon drága, és talán soha meg nem térülő összeg. Nem sok ismerősöm van aki hátszéllel benyomna, de ezt nem is bánom.

Ráadásul kint nem igazán kell senkinek magyar papír, lehet az 2-3 diploma is, tényleg nem fogja őket izgatni.


Na, és ez a másik probléma is, hogy csak pl. külföldi lakcímmel lehet munkát vállalni általában, jobb esetben csak ott szerzett papírokkal. Ezért nem tudom, hogy hogy lenne érdemes csinálni a dolgokat.

2012. nov. 6. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A diplomát nem a papír miatt, inkább a megtanulható szakmák miatt gondoltam, pl. informatikai területen.

Az tök jó, hogy már van többféle munkatapasztalatod. Esetleg szakmát adó tanfolyamokat lehet még végezni, igaz, a legtöbb az is pénzes.

Csak azt ne feledd, hogy ha jól beszélsz angolul, az itthon előny, de ha kimégy Angliába, akkor az ott csak a 0. pont.

2012. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Menny el egy ingyenes OKJ képzésre.

Én is most fogok érettségizni. Bár nekem még nem megy annyira az angol, de rajta vagyok. Angol után még megtanulom a németet. Érettségi után (jövőre) megyek még egy 2 éves OKJ szakács képzésre.

Addig amiből tudok spórolok és szakmaszerzés után pedig megyek külföldre. Esetleg, ha addig nem jönne össze elég pénz 1 évet még maradok dolgozni.

2012. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hájaaa ***** válasza:
100%

"Szerintem nagyon drága, és talán soha meg nem térülő összeg." a főiskola/egyetem...

Ez nem igaz! Mégha nem is kapsz abban a végzettségben szakmát mint amiben végeztél, akkor is megéri az egyetemet elkezdeni/elvégezni, mert rengeteget lehet tanulni és felkészít az életre. (Jó nem a büfé szakokra gondoltam). Egyetemet nem csak azért érdemes végezni, hogy jó zsíros állásod legyen, hanem hogy megtanulj tanulni illetve tudd azokat a dolgokat amiket máshol nem fogsz megtapasztalni.


Én jártam egyetemre bár diplomám nem lett de annyira nem érdekel mert amit ott megtanultam azt most tudom hasznosítani. Képzésekre járok(tréningek stb) és fizetek értük igen! Könyveket olvasok, ez azért jó mert a mai társadalmunkban az tud boldogulni akinek van valamennyi IQ-ja. HIába gürizel mint a gép akár külföldön is, keresed a 3-400 ezreket, akkor is ugyanott vagy ahonnan elindultál. Lesz egy házad max 10-15év múlva, egy jelzáloggal a hátadon és max egy kis félretett pénzed.


De ha tehetősebb akarsz lenni, akkor fejlesztesz magadnak egy pénzügyi intelligenciát és akár itthon is meg tudsz majd élni bőséges bevételből. Mert nem a "munkából" fogsz meggazdagodni hanem a céged profitjaiból.

2012. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolót nem is láttam, de látom az utolsó előttit sem pontoztam fel, így hát megy a zöld a kéz! :)


Köszönöm szépen a válaszaitokat, esetleg további tanácsokat, netalántán (személyes) tapasztalatokat is nagyon szívesen fogadnék - várok, esetleg olyanokat, akik hasonló cipőben járnak.

2013. jan. 5. 22:50
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Újra itt. Érettségi, ECDL, középfokú angol nyelvvizsga pipa. Bejutottam az egyik egyetemre is államin, de valószínűleg abba hagyom még most rögtön az 1. félév után, és elmegyek dolgozni - ahogy a kérdésben is szerepelt -. Utána elvégeznék egy általam preferált iskolát, szakot, majd talán utána vágnék neki külföldnek...

Inkább ez a forgatókönyv lenne az életképesebb, vagy az, hogy elegendő pénzzel a munka után rögtön próbáljak meg kimenni akár ismerőshöz / saját magam / ismerőssel?


Ahogy elnézem, a többség inkább a diploma utáni lelépést javasolja.

2014. jan. 15. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!