Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Igaz az, hogy mivel 20 éves...

Igaz az, hogy mivel 20 éves vagyok, érettségi után, és nincs még szakmám, így az első OKJ képzés ingyenes?

Figyelt kérdés
Mivel még a 21-et sem töltöttem be, nincs semmi szakmám, csak egy érettségim, jelentkeznék OKJ-ra, de úgy hallottam nekem az első ingyenes lenne. Ez minden ilyen képzésre vonatkozik, vagy csak néhányra?

2013. ápr. 10. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen ingyenes. DE!!!!!!!!!! csak iskolarendszerű szakképző iskolában ingyenes, és ott is az a szak (szakma) amit az adott iskola indíthat állami képzés keretében.8ez iskolánként változik hogy hol mit indíthatnak államilag finanszírozottan) Tehát ha látsz egy tanfolyamot ami okj vizsgával zárul az nem ingyenes sosem, ugyanis a tanfolyam az a nem iskolarendszerű képzés. (ez alól az a kivétel ha munkaügyi központon keresztül jelentkezel és ők küldenek el a képzésre, és akkor a munkaügyi kp. fizeti is a képzésedet)
2013. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a munkaügyis dolog akkor is él, ha jelenleg aktív hallgatói jogviszonyom van? Mert már suliba nem járok, azért akarok valami OKJ-s képzést elvégezni.
2013. ápr. 10. 15:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak arra amit idén megállapítottak hogy ingyenes lesz továbbra is.


Ez azért több száz szakma. A nappali tagozatos képzés ingyenes. Ez normális iskola rendszerű képzés.

2013. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Munkaügyis képzés csak akkor áll ha munkanélküli vagy, és tartós munkanélküli. Amíg hallgatói jogviszonyod van nappalin addig semmi szín alatt nem számítasz munkanélkülinek tehát képzést sem fizetnek. Ha kiiratkozol az egyetemről vagy fősuliról akkor tudsz regisztrálni mint munkanélküli, utána nem tudom mennyi időnek kell eltelnie hogy tartósan ne tudj elhelyezkedni. ekkor tudsz jelentkezni átképzésre munkaügyi központon keresztül, de csak arra ami indul képzés, van felvételi nem biztos hogy bekerülsz. Ja és nem az hogy te mit szeretnél tanulni hanem ami indul a munkaügyi támogatásával.
2013. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!