Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tanuloknak.hu-n van egy olyan...

Tanuloknak.hu-n van egy olyan lehetőség hogyha elvégzed azt a bizonyos tesztet kapsz egy ingyenes államilag elismert KRESZ képzést . Valóban működik?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne hogy tudomásom szerint 30.000 embert választanak ki erre a dologra . Sikerült a tesz 100%osra beregisztráltam megkell adnom az adataim , de felmerülhetne hogy később fizetnem kell érte? Kicsit bizonytalan vagyok , de azért gondolom hogy ez lehetséges mert suliban hívták fel erre a lehetőségre a figyelmünket.
2013. ápr. 22. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Az e-learning tananyagot ingyenesen végzed, és ha belekerülsz a 30000 közé, akkor a KRESZ képzés is ingyenes lesz. (Természetesen megmondják majd, hogy melyik autósiskolába kell menned.) Ha nem kerülsz be,akkor olyan iskolát választasz, amelyik neked tetszik, és annyit fizetsz, amennyit ott kérnek.
2013. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ott van az ügyfélszolgálat telefonszáma, hívd fel őket.
2013. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és ha nem választanak be akkor is muszaj vagyok egy iskolát választani és elvégezni a tanfolyamot?
2013. ápr. 22. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha sikerrel elvégezted a gyalogos vagy a kerékpáros tananyagot, kapsz egy oklevelet, ami tartalmazza azt az e-kuponkódot, amivel el tudod kezdeni a hivatalos, ingyenes „KRESZ” tanfolyamot. Az e-kuponkódot az oklevélen található internetcímen, az ún. e-Titán Elektronikus Oktató Rendszerben tudod érvényesíteni, és ott tudod a hatósági regisztrációt is elvégezni.


Ezután tényleg nincs más dolgod, mint saját időbeosztásod szerint elvégezni az általad választott, hatóságilag akkreditált (hivatalos) e-learninges tanfolyamot.


Mindamellett, hogy az e-learning valóban a tanulás szabadságát kínálja (bárhonnan, bármikor), a képzésre fordított idő beosztásánál figyelemmel kell lenni arra, hogy:


a tananyag első elindításától kezdve a tanfolyam elvégzésére 180 nap áll rendelkezésedre. Ez azt jelenti, hogy – ha most regisztrálsz – a hatósági tanfolyamot el tudod végezni akár a nyári szünetben és/vagy az érettségit követően is.

a tananyag első elindításától kezdve kilenc hónap áll rendelkezésedre, hogy jelentkezz az első (választott tanfolyamhoz tartozó) hatósági „KRESZ” vizsgádra. Ez a szabály még nem él, de a hamarosan módosuló jogszabály már ezt tartalmazza.

a tananyagban összesen 60 órát tölthetsz. A tapasztalatunk az, hogy ez az idő több mint elég az alapos felkészüléshez és a sikeres hatósági „KRESZ” vizsgához.

az első „KRESZ” vizsgát követően két éved van arra, hogy megszerezd az általad választott kategóriát. Ez azt jelenti, hogy ha letetted a „KRESZ” vizsgát (hivatalos neve: közlekedési alapismeretek vizsga), nem kell azonnal megkezdened a gyakorlati képzést, mert két éved van a választott kategória megszerzésére.

Mivel az állam – illetve a képviseletében eljáró NFM és NKH – az első harmincezer, hatósági képzésre regisztráló tanuló és ötezer pedagógus számára biztosítja a térítésmentes hatósági képzést, ezért FONTOS, hogy az oklevélen található e-kuponkódoddal mielőbb regisztrálj az e-Titán rendszerbe.

2013. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hova kell kattintani regisztráció és belépés után, mert én már rengeteg tesztet megcsináltam de nem jutottam egyről a kettőre?
2013. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szóval pontosan mit kell csinálni ahhoz, hogy megkapd az e-kuponkódot?
2013. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!