Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pénzügy és számviteli ügyintéz...

Pénzügy és számviteli ügyintézőnek megéri tanulni?

Figyelt kérdés
Egy suliba lekell majd adnom a jelentkezést. Lehet, hogy meg kellene jelölni többet. 1. helyen gazd.info. van. Nem tudom, hogy mennyire biztos az, hogy indulni fog e ott. 4-5 szakjuk van. Másiknak azt gondoltam, hogy azt jelölöm meg. 1 év alatt azt mennyire lehet megtanulni?
2013. máj. 11. 13:35
 1/5 anonim válasza:
De jó, hogy kérdezed ez engem is érdekelne! Illetve még az is érdekelne, hogy mennyire nehéz? Nem tudod véletlenül? Állítólag a számvitel gázos. Én OKJ-s tanfolyamra mennék csak, de matekból hülye vagyok. :(
2013. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 2 éve végeztem el ezt a képzést, szóval ha kérdésed van nyugodtan írj privátba :)

A kérdésedre válaszolva: szerintem az összes okj képzés közül talán ennek van a legtöbb értelme. Viszont elég nehéz, főleg ha nem tanultál még abszolút közgázt. Mondjuk vannak olyan helyek ahol befizeted a suli díját és utánad dobják a papírodat, de akkor életképtelen leszel és nem fogsz tudni elhelyezkedni vele. Sok tanulással jár, de megéri szerintem, ha tényleg érdekel a szakma.

2013. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg nem egy nehéz szak. Nem egy humán beállítottságù egyén vagyok, nem is nagyon izgat a gazdaság. Egy lyukas évemet töltöttem/töltöm ennek a szaknak az elvégzésével. Mérlegképessel (ami e szakra épül) egész jó szakma. (már ha valakit fel tud izgatni ez a szakmai világ)
2013. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hájaaa ***** válasza:
3-mas! Iskola válogatja, ahogy az első is írta. Van amelyik tényleg nagyon könnyű, de van amelyiknél vért izzadsz.
2013. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, iskola válogatja. Nem a sulim védése miatt -mert nem áll közel a szívemhez, tárgyilagosan tudok róla beszélni-, de nem tartom gyenge iskolának az enyémet. Számtalanszor hallom, -legutóbb lakótársam mesélte (elég hiteles)-, hogy a titkárságról a titkár 2 feladatot diktált le OKJ-s vizsgán a diákoknak. Nos, nálunk ez nem fordul elő. Amíg az említett iskolában 20-30 %-okkal mennem át a diákok, -teszem hozzá segítséggel-, addig nálunk az átlag 60-70 % (saját kútfőből, ami nyilván a tanárok és az eredményes tanítási technikáknak köszönhető).


Az egy dolog, hogy milyen az iskola, sajnos manapság ki lehet fogni a tanítási etika legalját is. De nyilván sok múlik a diákon is, mert aki nem akar tanulni, az nem is fog.


Maga a PSZÜ (ez a szakma rövidítése) nem rossz szakma. Ha érdekel a gazdaság, és szeretnél tanulni, én csak ajánlani tudom. :)

2013. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!