Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kutyakozmetikus tanfolyamot...

Kutyakozmetikus tanfolyamot érdemes elvégeznem?

Figyelt kérdés
Önállóan működő vállalkozásban szeretném csinálni. Érdekel nagyon a dolog, a kutyák, saját kutyámat magam nyírom stb... Meg lehetne ebből élni, mondjuk Vas megyében?
2013. máj. 21. 18:59
 1/2 anonim válasza:

én is szeretném elvégezni. egy kisvárosban élek, itt már van egy kutyakozmetika, ez kutyapanzióval együtt működik, elég sok kutyát visznek oda nyíratni, de nem tudom, hogy önmagában a kozmetika működne-e, szerintem igen.

először is azt kell felmérned, hogy mennyire van rá igény, azaz van-e a közelben már kozmetika, mennyi a kutya a környéken amelyik kozmetikázásra szorul és milyen emberek élnek a közelben. valaki otthon megcsinálja, másoknak eszébe sem jut fizetni azért, hogy nyírva legyen a kutya. ismerek egy szegedi kozmetikát, ott folyton jönnek-mennek a kutyák.

másik: egy tanfolyam elvégzésétől még nem leszel jó kutyakozmetikus, rengeteg gyakorlással jár, ha üzlethelyiséget bérelsz ott fizetni kell a rezsit is pluszban, neked vállalkozóként is lesznek kiadásaid, meg kell venni a felszereléseket, folyamatosan pótolni az elhasználódott / elfogyott dolgokat, stb...

tehát ha nem tudod valahogyan megfogni az embereket, vagy nincs arra igény a munkádra, akkor elég könnyen bele lehet bukni. én először mellékállásban csinálnám, esetleg besegítenék másnál és utána próbálkoznék egyedül.

2013. máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet minden leendő kutyakozmetikus-vállalkozónak: végezzetek el egy kutyakozmetikus és egy rendes kozmetikus tanfolyamot is, és nyissatok folyamatosan bővülő kutya-gazda szépségszalont (amihez később fitness részleg, reggelizőbár jöhet).
2016. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!