Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen képességek kellenek...

Milyen képességek kellenek ahhoz, hogy valaki jó cnc programozó legyen?

Figyelt kérdés

2013. jún. 25. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Képesnek kell lennie megtanulni a CNC programozást.

Vagyis teljesen átlagos.

2013. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában kell lenni az alapvető forgácsolási technológiákkal, és itt nem az elméletre és a katalógusok információtartalmára gondolok... szerszámismeret a másik lényeges elem, mert az iparban dolgozó cnc programozók nagy része(nem gépkezelő) egy tóruszmarót nem ismer fel. Ez pontosan az a kategória, hogy NEM alibi szakma, 5perc után meg lehet mondani valakiről, hogy papírja van róla vagy tudja is. Én 14éves koromban használtam először hagyományos gépet, most 21 vagyok, széles vezérlőismerettel (NCT, Fanuc, Heidenhain, Siemens) és tapasztalatokkal (azaz én mindent magamtól tanultam szinte, kitapasztaltam, gyakoroltam, persze ehhez szabad kezet is kell kapni). Most ott tartok hogy CAD/CAM programozóként dolgozom, 4 megmunkálóközpontot programozok (ebből 2 5tengelyes), valamint 2 huzalszikrát és egy esztergát. Az egyetlen probléma, hogy kevés az olyan ember, aki önerőből AKARJA TUDNI, nem csak azért, hogy legyen valami, ráadásul hála a munkaügyinek és a tanároknak tele van az ipar idiótákkal, de ennek idén már vége. Egyszóval: aki sikert akar elérni ebben a szakmai ágazatban, kegyetlenül oda kell tennie magát.
2013. jún. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 glaslo1 ***** válasza:
Nem árt egy számítástechnikai szakközép és szerintem egy 2 éves nappalin elvégzett sok gyakorlattal szakmunkás vizsga!--OKJ képzés valóban csupán papír!!!
2013. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 glaslo1 ***** válasza:
Nekem is van pl OKJ képzéssel szinte minden típusú nehéz gépre,(földmunkagépek)-darukezelői (torony is) Minden típusú targoncára szakképzettségem jogosítványom, de ha ráültetnének a falnak mennék!--ennyit az OKJ. képzésről!
2013. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ha képességekre gondolsz akkor jó térlátás, geometriai érzék, és a matektudás sem árt

a többi csak tanulás kérdése, mint pl rajzolvasás, programozás, forgácsolást viszont igazából inkább tapasztalni kell, mintsem könyveket meg egyenleteket bújni, persze ártani az sem fog ha az elméletekkel tisztában vagy!

2013. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék az előttem szólókhoz! Térlátás, anyagismeret és különböző anyagok viselkedésének ismerete, jó logika, rajzolvasás,szerszámismeret és nem utolsó sorban nagyon nagy elhivatottság. Aki ezt a szakmát nem szereti az ne csinálja...nem éri meg.
2013. júl. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!