Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » NLP kommunikációs vagy hipnózi...

NLP kommunikációs vagy hipnózis tréning - van értelme?

Figyelt kérdés

Mindigis nehezemre esett a meggyőző kommunikáció, ugyanakkor szeretek emberekkel foglalkozni, ráébreszteni őket önmagukkal kapcsolatos igazságokra, felfedezésekre, netán pozitív változásra ösztökélni őket. Meggyőzőségem hiányát az is jól mutatja, hogy nem volt még barátnőm (26 éves szűz férfi vagyok, bár ezenkívül életem és egzisztenciám van, jól fizető állás, lakás stb.).


Találtam nemrég egy tréninget:

[link]


Az volna a kérdésem, ajánlanátok-e?


Netán ezt:

[link] ?



2013. júl. 4. 09:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Megint én.


Figyelj, ha semmi sem használ, csak az, hogy gyógyszert ír fel a pszichiáter, vagy betolsz két felest meg három sört és ettől jobb lesz, akkor tedd azt! Tartsd be a törvényt, és ne csinálj ostobaságot, de szegd meg a szabályokat (ahogy Schwarzenegger mondaná: https://www.youtube.com/watch?v=EyhOmBPtGNM )


Ha pedig nem sikerül valami, szard le és dolgozz tovább érte! Most pihennem kell, mert beteg vagyok (és beleszédültem az írásba), de elolvasom majd a reakciódat, ennyit meg tudok ígérni.

2016. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mániákus vagyok, írnom kell még.


Nem tudom, hogy valójában mennyire működik, de úgy tapasztaltam, hogy igenis van benne valami és lendíthet az életeden a családállítás. Nem muszáj bevallanod minden kínos részletet, de az a pénz és idő, amit elveszítesz vele nem olyan sok, mint amit nyerhetsz, ha jól alakulnak a dolgaid.


És még mindig a pszichoterápiát javaslom leginkább. Nem egy beszélgetés egy agyoniskolázott agyturkásszal, hanem terápia. Tudod milyen hasznos az? És se tudtam, amíg nem jártam egy remek szakemberhez (hölgyhöz) immár 2 és fél éve (és járok még mindig).


Nem ismerlek, ezért lehet, hogy mellélőttem, és az általam írottak fele se igaz rád és hülyeség az egész. Vagy tévedek alapból. Tökmindegy. A lényeg, hogy ha egy mondatot tudsz hasznosítani, akkor már volt értelme annak, hogy leírtam.


Egyébként ezt a "meggyőzőséged hiányát" nehezen tudom hova tenni. Szerintem nem kell megtanulni jól beszélni, elég ha nem félsz és nem érzed magadat egy rakás szarnak, akkor máris jobban fog menni. Aztán lehet életed végéig fejleszteni.


Aztán találj egy nőt, aki hasonló helyzetben van, vagy bármiért különleges, és úgy érzed, könnyebben menne vele, mint mással. Ha megvan, akkor ne legyél szerelmes elsőre, mert azzal tönkreteheted az eddigi munkád, inkább próbáld úgy alakítani a dolgokat, hogy mindkettőtöknek jó legyen, de (és bocsássatok meg amiért ezt írom) leginkább neked. Önzőség. És tudod miért? Mert a 5-10 év múlva ugyanitt tartasz majd, gyűlölni fogod magad, amiért nem voltál önző és nem tettél meg mindent.


És remélem világos: nem bírállak, nem bántalak, sőt, nagyon megértelek, bár nem látom az okokat a háttérben, így csak a saját életemből tudok meríteni. Azért írok ilyen hévvel és vehemenciával ilyen sokat, mert ez az egész engem testközelből érint, és egy farok lennék, ha elmennék mellette legalább egy-két jó tanács nélkül.


Csak keményen!

2016. márc. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

" ugyanakkor szeretek emberekkel foglalkozni, ráébreszteni őket önmagukkal kapcsolatos igazságokra, felfedezésekre, netán pozitív változásra ösztökélni őket"


Ez tipikusan az értelmes ember reakciója arra, ha nem tudja elfogadni a saját életében lévő borzasztó elfojtott tartalmakat, ezért inkább a másik életén akar segíteni, és mivel tud is, még a benne lévő kérlelhetetlen bűntudatot is enyhíti vele.


Legalábbis én évekig így éltem, ebből indulok ki.

2016. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Az NLP-vel az elmédhez ad leírást egyesek nem szeretik mások nagyon is jól használják.


Misem egyszerűbb mint összejönni egy nővel (megtartani sokkal nehezebb), a nőket nem érdekli hány éves vagy, mennyire vagy intelligens, mennyi pénzed van, az érdekli hogy mennyire figyelsz oda rájuk és mennyire vagy spontán és bátor.


Inkább az a kérdés milyen igényeket támasztasz a nők irányába, mi fontos számodra egy nőben?


Ha nagyon jó nőre fáj a fogad akkor a szociális hálódat fejleszd, külsőleg légy sportos és igényes, fejleszd a kommunikációs készséged és a szókincsed(ezen belül ezotéria, szerelem, szenvedély, szex). Ha tetszik valaki gondolkodás nélkül azonnal szólítsd meg és a szemébe nézve őszintén beszélj az érzéseidről, ha nemleges választ kapsz dolgozd fel és legközelebb ismét azonnal cselekedj.


ui.: soha ne feledd az alábbi mondást

"Aki tudja csinálja, aki nem az tanítja"


Na mentem tovább "tanítani" a se eleje se vége okoskodásokat.


aláírás:

egy igazi senki

2017. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!