Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tan. Szerz. +kötése utáni...

Retro85 kérdése:

Tan. Szerz. +kötése utáni sikeres vizsgát követően főnököm 2 év ledolgozandó időt íratott alá, de nem fizette ki az oktatásomat a sulinak, papíromat nem kaptam meg. Követelheti-e tőlem a 2 évet és a pénzt vissza? Benzinnel,1 havi bérrel együtt?

Figyelt kérdés
Munkáltatómmal (vállalkozó) kötöttem idén februárban egy tanfolyamról tanulmányi szerződést, a tanfolyamot sikeresen elvégeztem, majd 1 hónappal később megírta a szokásos "röghöz kötési" papírt, és elém tolta, hogy amiért fizette a tanfolyamot (plusz havi munkabérem, plusz feljárás (LOL? ) írjam alá, hogy 2 évig köteles vagyok ledolgozni ezt neki, vagy visszafizettet összesen 600. 000 Forintot. A legjobb az egészben, hogy a mai napig nem fizette ki a tanfolyam díját a szervezetnek. Szerződés szegésnek minősül-e, ha úgy írat alá 2 évet, hogy az általa vállalt kötelezettségeknek abban a pillanatban (se) tett eleget, illetve jogosan követelheti-e vissza pl. egyhavi béremet amíg oktatáson volta, plusz a benzint? Köszönöm előre is a segítséget!
2013. júl. 17. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod bizonyítani, hogy nem fizette ki, akkor szerintem igen.

Engem anno szintén a munkáltatóm küldött iskolába, de főnökváltás történt, mire szerződés lett volna, az új nem kötött velem, pedig költségvetésbe be volt tervezve a tandíjam, az ott-tartózkodásom, utazásom senki nem fizette ki, és még az iskola is leverte rajtam az el nem végzett tanulmányok díját. Hát, neked legalább papírod van.

2013. júl. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát- "fantasztikus"-

Nem fizette ki a tanfolyam díját?

És mit mond?- Hogy de ő kifizette?

Vagy hazudik?

2013. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván azt akarja, hogy dolgozz neki

De így?-

2013. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy ilyen "szerződés" sztem eleve semmis-

Ő nem tartotta magát ahhoz, amit ígért.

Most te akkor végülis ingyen végezted el a tanfolyamot?

Vagy a tanfolyamon nemtűnt fel senkinek, h. nem lett befizetve tandíj? Nem értem

2013. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!