Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egy műkörmös tanfolyamon...

Egy műkörmös tanfolyamon hogyan zajlik a tanítás?

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni rá,és érdekelne hogy hogyan zajlik a tanítás?Hasonló mint suliban,hogy beülünk,először az elméleti rész van,aztán a gyakorlat,azaz egy tanár van? Aki mindenkihez odamegy és magyaráz?Vagy hogyan van?
2013. júl. 21. 21:41
 1/5 anonim válasza:
Szia. Nekem nővérem most járta ki az egyik ilyen tanfolyamot. Nincsenek neki túl jó tapasztalatai. Kiadta a sok pénzt, és igazából oktatást nem nagyon kapott. Ő a hétvégi oktatást választotta, azaz péntek-szombat egész nap bent kell lennie. Először elméleti órák voltak, nem adtak ki hozzá nekik anyagot, és úgy kellett felkészülni a modulzáró vizsgára. (minden egység után van egy záróvizsga). Pl. orvosi ismeretek, vállalkozástan stb. Ő is egy volt tanítványtól szerezte meg az anyagokat, már amit tudott. Aztán jött a pár órás gyakorlati rész, itt lényegében a 30 diák beült egy terembe, vinni kellett magukkal modelleket, akiknek a kezét megcsinálhatták. Nem egy tanár van bent, hanem több is, náluk ergó 3-4 is és a maguk tudása szerint alkothattak, a tanárok nem igazán voltak segítőkészek, végigjárták az embereket, nézegették mit működnek. Aki esetleg komolyan gondolta, az kért az oktatótól segítséget. (Ezek az "oktatók" nem tanárok, hanem a szakmában dolgozó műkörmöző csajok..) Szóval így lényegében ennyi. Nem magyaráznak, ha nagyon nem megy, megsajnálnak, segítenek. Minden egység után van egy vizsga, aztán a legeslegvégén az állami vizsga, ami vagy sikerül vagy sem. Remélem segítettem.
2013. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Húha,megkérdezhetem összesen ő mennyit költött a tanfolyamra ? És mi a "suli" neve ? Én is ettől félek hogy így járok,ezért nem is szeretnék ilyen olcsókra elmenni.
2013. júl. 22. 14:38
 3/5 anonim válasza:
Rengeteget költött. Olyan nincs ,hogy olcsó iskola sajnos. Megvetették velük a kb. 60 ezer forintos "kezdőcsomagot", ami persze hamar elfogyott stb. Ezt mind neki kellett pótolni. A vizsgadíj 35ezer Ft, alapból. Neki 140-ből nem jött ki..
2013. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó,de nem mindenhol kell megvenni a kezdőcsomagot,hanem van ahol "béreled" addig a dolgokat amíg jársz a suliba. És láttam már tanfolyamot 160ezerért,illetve 80ezerért is.
2013. júl. 30. 10:46
 5/5 anonim válasza:
Bérelni? Ugyan annyiba kerül. Ígyis-úgyis sokba van. De te tudod. Én leírtam amit tudok. Ennek fényében majd megtapasztalod a magad bőrén :)
2013. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!