Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hova menjek Budapesten ahol...

Hova menjek Budapesten ahol tényleg nem kamu OKJ képzés van?

Figyelt kérdés

Mindenről csak a rosszat hallom segítsetek légyszíves!

Ügyviteli titkárnak mennék.



2013. aug. 9. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, talán azért színvonaltalanok mert csak okj gyárak.

Nem akarlak elkeseríteni, de okj szakmákból azokkal lehet elhelyezkedni amik konkrét foglalkozást jelentenek pl. cukrász, szakács, villanyszerelő, autószerelő stb. szóval amilyen szakmák régen is voltak.

Az ilyen-olyan ügyintéző, szervező, menedzser, néven kreált képzések igazából az okj-s oktatás beindulásával terjedtek el, addig az ilyen munkaköröket amiket ezekkel be lehet tölteni sima érettségivel látták el. Most sincs szükség ilyen képzésekre, csak ez egy hatalmas biznisz az iskoláknak, mert ugye vagy az államtól kapnak fejkvótát a diákok után, vagy valaki szerencsétlen fizet a képzésért.

Azt a tényt senki sem közli, hogy az ilyen munkakörökre (amit a végzettség megszerzése ígér)bőven diplomás pályázókat várnak a cégek. Valójában ha felvesznek irodai munkára okj végzettséggel akkor iszonyú nagy ismeretségednek kell lenni az adott cégnél, vagy pedig az irodai munkák legalját kapod, azaz fénymásolás, kávéfőzés, borítékolás stb. Szóval ami bőven ellátható érettségivel is, felesleges az egész ilyen képzés.

Tudd használni jól a számítógépet,pláne az irodaprogramokat, tudjál nyelvet, legalább angolul, és jó ha tudsz gépelni 10 újjal. De ezeket pont nem fogod megtanulni a választott szakodon.(semelyik iskolában) Angolhoz kevés a 2 év (azt már előtte tudnod kellene), profi gépeléshez elég lenne bőven, de persze a sok töltelék tárgy miatt arra kevés idő fog jutni (sőt sokszor benne sincs a tananyagban mert ugye ők ettől kvalifikáltabb munkára képeznek persze elméletben csak!!)

Úgyhogy minek erőlködjön bárki is. Rossza rendszer, én meg sem engedtem volna az ilyen "szakmás" kreálását tömegével, aztán szerencsétlen diák meg szülő ott variáljon hónapokig hogy melyikre iratkozzon.

2013. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot! sajnos állómunkát nem végezhetek sajnos cukrásznak készültem de eltanácsoltak a szakmától így átmentem érettségire (szakmunkásból)
2013. aug. 10. 09:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően nem lenne rossz az ügyviteli vonal. Viszont az ügyviteli titkár nem teljes szakma, csak egy elágazás. Ügyintéző titkári teljes szakmához telemarketing-es részt is meg kell tanulni, de ez így dupla pénzt jelent. Ami ezen a vonalon teljes és most felújított szakma, az az Irodai asszisztens. Ezzel állítólag közszférába is be lehet kerülni.
2014. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
+ A Magyar Üzletemberképző Szakiskolának és az Efebnek van jó híre. Árakkal és kedvezményekkel kapcsolatban az Efebet tanácsolnám.
2014. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!