Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 13 éves vagyok, és katona...

13 éves vagyok, és katona szeretnék lenni. Menjek el egy Katonai középiskolába? Vagy jó úgy is, hogy jelentkezek majd később egy Katonai toborzásra?

Figyelt kérdés

2013. aug. 27. 19:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy egy katonai középiskolába milyen átlag kell?
2013. aug. 27. 19:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Középiskola nem annyira fontos, de természetesen egy kis előnyben leszel a többiekkel szemben, ha te katonai középiskolába mész. Érdemes megcélozni egy közepes gimit (50-es írásbeli felvételi ponttal, 3-4-es átlaggal bekerülsz valószínűleg, utána pedig tiszti főiskola, már ha nem akarsz életed végéig alacsony rangú katona lenni.( Tiszti főiskola van, ha jól tudom Szentendrén.) Ezt nem saját tapasztalat alapján írom, egyik osztálytársam( gimnáziumba járunk) tervezi ezt.:) Tehát középiskola még nem olyan fontos.
2013. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszi szépen :)

2013. aug. 27. 20:26
 4/5 anonim válasza:

Nem feltétlen kell katonai középiskolába menned. Mondjuk annyi +-t ad, hogy mindennap van tesi + az utolsó két évben tanítanak katonai alapismereteket és belügyi rendészeti ismereteket.


Ha főiskola, egyetem nélkül jelentkezel max. tiszt helyettes lehetsz.

Ha elmész pl. az NKE-re vagy valahová és megszerzed a diplomát, akkor tisztként kezdesz.

A fizikai alkalmassági fontos - ha mész egyetemre, ha azonnal jelentkel.


Ha szakközépbe mész, ott általában elég egy 3-mas 4-es átlag, gimiben ez olyan 4-es 5-ös. De ez inkább iskolától függ.

2013. aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2013. aug. 28. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!