Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elsősegélynyújtás vizsga....

Elsősegélynyújtás vizsga. Komolyan ez most mi?

Figyelt kérdés
Nos történt az az eset hogy ma vizsgáztam elsősegélyből.Legelső feladatom a komplex újraélesztés volt,sikeresen végrehajtottam,húzhattam tétellapot.A tétellapon ez szerepelt.Autójával egy felborult segédmotoroshoz érkezik,a motoros bukósisakot nem visel,bal füléből szivárgó vérzést észlel.A sérült megkérdezi hogy mi történt vele.A vizsgabiztos felolvastatta velem,majd megkérdezte hogy milyen sérülésre utal.Elmondtam neki hogy koponyaalapi csonttörés,erre visszakérdezett hogy miért nem tudta hogy mi történt vele.Na itt hibáztam egy ici-picit,mert agyrázkódás helyett agyi sérülést mondtam,utána még végig mondtam neki hibátlanul az ellátás menetét,de meghúzott.Most komolyan...Az agyrázkódás az nem agyi sérülés?Tudtommal csak abban az esetben buktathat meg ha olyan hibát vétek amibe belehalhat a beteg.Ez egyáltalán nem az volt.Szerintetek jogosan buktatott meg?Hozzátenném még hogy volt velem bent vizsgázni egy lány is,ő a Rautek féle műfogást húzta,már az elején elcseszte,nem kapcsolta ki a biztonsági övet,rossz helyen fogta meg a sérültet,utána pedig meg sem tudott mukkanni,a vizsgabiztos tulajdonképpen elmondta helyette a tételt,de őt átengedte.Érdekes...Vélemény?

2013. aug. 29. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
ilyen az élet haver
2013. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az agyrázkódás (latinul commotio cerebri, angolul concussion) az agy reverzibilis (tehát nem maradandó) sérülése. A fedett agysérülések (más néven zárt koponyasérülések) csoportjába tartozik, azok legenyhébb formáját képviseli. A koponyát ért erőbehatásra elmozdul az agy, és a sérülés oldalán, majd az ellen oldalon is a koponyacsontokhoz csapódik, s ez az agykéreg és az agytörzs összeköttetéseinek átmeneti funkciózavarát idézi elő.


Tehát neked volt igazad. Ezt nyugodtan mondhatod nekik...

2013. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy elmondtam neki,erre ő annyit mondott hogy nehogy már jobban tudjam nála,ő mentőstiszt...
2013. aug. 29. 17:20
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Az a baj hogy van egy bizonyos százalék amennyit meg kell buktatnia. Te nem voltál szimpi neki, ezért meghúzott. Ha szó szerint felmondod neki az elsősegély könyvet akkor is meghúzott volna
2013. aug. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem a koponyaalapi csonttörés miatt buktatott meg?-

Hogyha ilyentörése lett volna a sérültnek, lehet az meg sem tudott volna szólalni

2013. aug. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most miért jött a sérült bal füléből a vér?

(Nem a koponyaalapi törés miatt)

2013. aug. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koponyaalapi törésnél jön vér a füléből.Oktató is mondta+a könyvben is benne van.
2013. aug. 30. 15:37
 8/9 A kérdező kommentje:

Itt is le van írva.

[link]

2013. aug. 30. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű a helyzet: a kiscsaj szimpatikus volt neki, te pedig nem. :/ Abból, amit róla meg magadról leírtál, csak erre tudok következtetni...
2013. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!