Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tűzoltó szeretnék lenni oké....

Tűzoltó szeretnék lenni oké. de hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A középiskolát most fogom elvégezni.csak érettségim lesz,bármiféle szakmám nem! Tûzoltó szeretnék lenni,és fogalmam sincs hogy hogyan kezdjem el egyaltalán az érettségi után..el kéne végeznem egy tanfolyamot? Vagy be kéne mennem a laktanyára érdeklôdni? És ha igen,akkor most is megtehetném ezt,vagy csak érettségi után?

2013. okt. 6. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd meg most, mert ha esetleg van valami állami képzés ezen a vonalon, akkor ők azt megmondják, és a suli után már egyenest tudsz oda jelentkezni.

Idősebb korosztály amikor a laktanyában felvétel van és jelentkeznek, részükre egészségügyi, erőnléti, és pszichikai felvételi eljáráson kell átesniük, és még akkor is csak a ranglétra legaljára kerülnek.


Ha suli után tudsz valami "célirányos" középfokú-felsőfokú szakot elvégezned, akkor már biztosabb, hogy nem a ranglétra legalján fogod kezdeni!

2013. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha bemész a laktanyára, akkor segíteni fognak. Ha esetleg otthon szeretnéd elintézni, akkor hívd fel a tudakozót. Egy biztos, a 105-ös telefonszámot ezért a kérdésért NE hívd fel!
2013. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,akkor hamarosan intézkedek! :)
2013. okt. 6. 09:57
 4/6 anonim válasza:
A tűzoltó képzés olyan mint egy délibáb, én már vagy 2 éve próbálok bekerülni a képzésre, de kb a szabadkőművesek rendszeréhez hasonló a tűzoltóság, állítólag 3-4 havonta vannak felvételik, de nincs egy konkrét weboldal sem ahol ezt feltüntetnék előre. Legendák szerint van egy ilyen honlap, ahol 1-2 napig látható a kiírás valamikor ősszel és tavasszal, hogy felvételi van. Vannak akik azt mondják e-mailben kell elküldeni az önéletrajzot és a motivációs levelet. Elküldtem már párszor, de mindig azt a választ kaptam, hogy jelenleg nincs felvétel. Érdeklődtem, hogy mikor lesz felvétel, erre sosem kaptam választ. Ez a tűzoltóság olyan mintha egy szellemet üldöznél kb, azért sok sikert.
2013. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó, arra nem gondoltál, hogy nem akarnak alkalmazni?
2014. jún. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért előbb inkább menj el önkéntesnek hogy megismerd a szakmát. Ha úgy mész alapfokúra hogy önkéntes tűzoltó vagy x éve hidd el sokkal nagyobb esélyed van bekerülni!
2014. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!