Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hátrányos helyzetű fiataloknak...

Hátrányos helyzetű fiataloknak szeretnék tanítani, Budapesten szerintetek erre hol van lehetőségem?

Figyelt kérdés

Hátrányos helyzetű fiataloknak (tipikusan általános 7-8, gimi 1-2, esetleg 3-4) szeretnék szemléletformáló órákat tartani. Arra gontoltam, hogy gyakorlati, látványos dolgokon bemutatjuk, hogy iskolában tanult dolgokat mire lehet használni. Főleg matek-fizikára gondoltunk (mérnöki terület). Mérnökhallgató vagyok, ha minden jól megy most végzek télen az alapképzéssel (7 félév) és megyek mesterképzésre. A teheteséggondózó órákat a következő félévben (2014 február-június) tartanám. Szerintetek melyik budapesti iskolában lenne erre lehetőség, merre van igény rá? Önkéntes módon (tehát ingyen) csinálnám. Viszont olyanoknak szeretnék segíteni és olyanokat szeretnék a reál vonal felé terelni, akiken érdemes is (tehát a hátrányos helyzetű, semmit sem akar csak elleni típusúakkal nem tudom tudok-e valamit kezdeni, mivel nem vagyok pedagógus).


Konkrétan olyasmira gondoltam, hogy pl fizikából kiszámolunk valamit majd meg is valósítjuk, és van értelme. Vagy mondjuk matekból olyan dolgokat csinálnuk, ami akár még nem is nagyon reál, csak az életben meg hasznos (pl. matek+szövegértés => nem érted félre mit mond a bank és nem hagyod becsapni magad).


Szóval budapesti iskolákat keresek, és nem tudom, hol kezdjek kopogtatni, így már sulinév jól jönne, hol kezdjek el kopogtatni (na meg hogy mivel hívjam fel az iskolát, hogy lássák a lehetőséget).


Van egy AJTP nevű program, nálunk is volt gimiben, nem tudom, ilyen a fővárosban van-e, viszont ott nem láttam az embereken, hogy plusz motiváció kell, valahogy megvan nekik (na meg nem is akármilyen iskolákban indították el a programot).



2013. okt. 13. 04:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!