Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Miért nem bírok megtanulni...

Miért nem bírok megtanulni vezetni, levizsgázni? Mi a franc van velem? Mondjak le a vezetésről?

Figyelt kérdés
Én ettől megtudnék bolondulni, egyszerűen nem megy a vezetés. Illetve maga a vezetés megy, meg én nagyszerűen érzem magam vezetés közben, de vizsgán olyan vagyok mint egy hülye. Nem tudom merre van a jobb meg a bal, nem bírok figyelni a táblákra, reszket kezem lábam. Már 3x megbuktam, rengeteg pénzbe is kerül tök feleslegesen. De az Istenért nem sikerül. Olyan barátnőim átmentek a vizsgán akik mostanra nem egyszer szaladtak neki valaminek nekik, hogy megy, ha még az oktató is lehetetlennek gondolja, hogy sikerüljön? Akkor nekem miért nem megy? Alapjába véve tök jól elvezetem az autót, szuper jól parkolok, de vizsgán azt se tudom, hol vagyok. Nem izgulok annyira, csak figyleek mindenfelé és aztán nem lesz belőle semmi.
2013. dec. 5. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"Figyelek mindenfelé": szerintem ez a legnehezebb része a dolognak. Nem lehet egyszerre mindenre figyelni; ki kell szűrni a fontos és a lényegtelen dolgokat, de ehhez kell a rutin. Nézd a táblákat amik neked szólnak, a zebrán a gyalogost stb, de ne foglalkozz a másik sávban a busszal, mögötted a robogóssal stb.
2013. dec. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy még nem vezetsz automatikusan. Hogy nem megy az, hogy vezetsz és közben felfogod azt, amit a vizsgabiztos mond, mert meg kell osztanod a figyelmedet, ráadásul stresszel az, hogy úristen megint meg fogsz bukni. Kérd meg az oktatódat, hogy cseszegessen vezetés közben, mint egy elnök. Jobb ötletem, nincs.
2013. dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Hát cseszegetni cseszeget :)

már voltam egy autósiskolában 3 éve, akkor sem sikerült természetesen, de ahhoz nem mentem volna vissza, mert az a fickónem volt százas. Egyszer meg is rángatott, azt utána otthagytam a francba. Ez se normális teljesen de legalabb nem úgy beszél velem mint az előző.

Igen egyszerűen muszáj vagyok figyelni mindenre, elkalandozik az agyam. Sosem ott vagyok ahol kéne. Pánikolok állandóan. Lehet nem is nekem való a jogosítvány.

2013. dec. 5. 23:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2013. dec. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A csajokat egyébként szeretik megbuktatni

Nem tudom miért

2013. dec. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
22 vagyok
2013. dec. 6. 00:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy ha úgy állsz hozzá, hogy nem is neked való, nem érdemes vele vesződni, stb., azzal csak saját magaddal cseszel ki, mert te is elhiszed, hogy hülye vagy hozzá, kapkodsz össze-vissza, mert bizonyítani szeretnéd, hogy de azért mégis tudsz vezetni, aztán elcseszed és megbuksz. Pedig azt írod, hogy megy, sőt, szeretsz vezetni, csak vizsgán vagy szétszórt. Ezzel kellene valamit kezdened. Próbálj ráhangolódni, hogy a vizsga is csak annyi, hogy szépen, ügyesen vezetni kell, csak kicsit többen ülnek a kocsiban. Gondolj arra, hogy a vizsgabiztos nem emberevő, csak elviszed egy körre, utána pedig meg is van a jogsi. Szóval próbálj kicsit lazább lenni, és ne hozd magad "uramistentutihogymegintmegbukok" hangulatba, mert azzal nem leszel előrébb.
2013. dec. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem nem fogsz szeretni, de ha stresszhelyzetben ne bírsz koncentrálni, mi lesz, ha egyedül kell vezess, valami hülye meg kirántja a kocsiját eléd?? Te egy sima vizsgán is láthatóan a halálba idegeled magad. Most vagy tudsz vezetni vagy nem. Én kb 1,5x annyi gyakorlóórát vettem forgalomban, mert lassan tanultam, én is stresszeltem, bénáztam, hibáztam, de aztán elsőre átmentem a forgalmin. Ott is izgultam, kicsit gyorsabban is hajtottam, mint kéne (értsd: városban ahol lehetett, mindig szinte 50-el nyomtam, nem akartam tötyörögni se meg bennem volt az izgulás), de ezen kívül semmi más kifogása nem volt a vizsgabiztosnak. Nőként elsőre átmentem ezen, mindenféle kenőpénz nélkül.

Az meg evidens, hogy sokfelé kell figyelni, de nem egyszerre, nem vagy kaméleon. A kocsi mozgásából érezned kéne már, nem mész-e túl gyorsan, időként rápillantasz a sebességmutatóra, bele-bele nézel a tükrökbe (erre rá kell játszani látványosan, élőben a kutya nem csinálja azt olyan szinten, mint vizsgán kérik, időnként belenéézek nyilván, hogy ne előrefelé bambuljak, de ha tök egyenesen megyek, ennyi bőven elég), a kresztáblákat amúgy is látod menet közben, hogy mi a dolgod, aztán meg azt nem hiszem, hogy végig olyan helyen mész, ahol minden 2. utca egyirányú és fékezgetni kéne. Akkor mi a probléma?

2013. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!