Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha B kategóriás jogosítvány...

Ha B kategóriás jogosítvány nem feltétel a targoncavezetéshez, és a targonca jogsi megszerzéséhez, akkor a tanfolyamot indító munkaügyi központ ennek ellenére ezt kiszabhatja, mint feltétel a jelentkezéshez?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy tőle is kérték, ahol én is szerettem volna jelentkezni. viszont a csoporttársai más munkaügyi központnál jelentkeztek, és nekik nem volt ez feltétel, ráadásul B-s jogsival sem rendelkeztek.

2014. febr. 4. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Volt osztálytársam egy éve szerezte meg a targoncavezető jogosítványát, B kategória nélkül. Ha jól tudom, most sikerült neki a KRESZ (B-ből).

2014. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Ez így rendben van, csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt megteheti-e a munkaügyi hivatal, hogy nem enged a targoncás tanfolyamra, mert nincs B-s jogsim :S úgy kérdezem, van-e joga hozzá?!


De köszönöm!

2014. febr. 6. 23:45
 3/6 anonim válasza:
Szabályosan nem tehetik, mert a targoncás jogosítványnak ez nem feltétele. Talán így próbálnak szelektálni, mert sok a jelentkező?
2014. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit a harmadik írt, lehet benne valami. Mármint így szelektálnak.


Mivel ők fizetik, és Te magad akarsz rá jelentkezni, így vagy elfogadod a feltételeket és levizsgázol, vagy nem, de akkor nincs oktatás. A melóhelyen is volt hasonló dolog:


Pár hete kitalálta a főnök, hogy fizeti a fegyvervizsga tanfolyamát + utazást + a vizsgadíjat. De csak annak, akinek van gáz-riasztó fegyvere. Amúgy gáz-riasztó viseléséhez nem kell jelenleg fegyvervizsga, csupán papírmunka az egész. Azzal érvelt, hogy a minimális tudást mindenkinek el kell sajátítania, aki fegyvert hord. Engem nem érintett, mert nekem már megvan marok, huzagolt hosszú, és huzagolatlan hosszú lőfegyverekből, na meg vadász is vagyok...

2014. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Minden esetre elég szemét dolog, mert ha valaki targoncás akar lenni, az nem biztos, hogy autót is akar vezetni, egy munkahelyen meg nem kell a B-s jogsi egy targoncásnak. Nevetséges az egész. De van egyenlő bánásmód hatóság, szerintem ez beleférne, ,

r,mármint hogy panaszt tegyél. Hátrányosan megkülönböztetnek, mert nem volt pénzed idáig jogosítványt szerezni. Ezért targoncás sem lehet belőled. Egy próbát megér.

2014. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sejtettem hogy ilyesmi van a háttérbe, és hát ja, b*sszák meg! köszi skacok! ;)
2014. febr. 12. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!