Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 jogsi, vagy A1?

A2 jogsi, vagy A1?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy az A2 jogsinak van-e a korhatáron kívül valami feltétele?

Van már M jogsim és gondoltam leteszem a B kat jogsi után az A1-et, így B+E jogsit kapnék, ami csak 5 órás + képzést jelent és nem egy teljes motoros tanfolyamot.

Viszont arra gondoltam, hogy mi lenne, ha egyből A2-őt tennék le?

Van valami, ami gátolná az A2 jogsi megszerzését?

2013-2014-től tényleg kell az A2 jogsihoz protektoros nadrág és kabát is?

Yamaha FZR 400-at vezethetek-e A2-es jogsival?



2013. júl. 7. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Protektoros nadrák, kabát M kategoriához is kell. De farmer/bőrkabát is jó :)
2013. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2012-tő kellenek minden motoros kategóriára az alábbiak:

-Protektoros motoros kabát vagy gerinc váll és könyökvédő

-Protektoros motorosnadrág vagy térdvédő. És persze egy normális hosszúnadrág.

-Protektoros motoroskesztyű

-Motoroscsizma vagy hosszú szárú zárt bakancs/csizma

-EU szabványos bukósisak plexivel vagy szemüveggel


És egyik motoros kategóriának sincs előfeltétele a korhatáron kívül.

Annyi hogy az A kategóriát hamarabb is meg lehet csinálni ha előtte volt A2.

De 24 évesen mehetsz A-ra is. Akár úgy is ha még csak biciklizni se tudsz és nincs semmi jogsid.


" így B+E jogsit kapnék, "

Miért kapnál E-t hozzá?

Simán meglenne a B kategóriád és hozzá az A1 a B125nek nevezett vizsgával.

2013. júl. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"2012-tő kellenek minden motoros kategóriára az alábbiak:

-Protektoros motoros kabát vagy gerinc váll és könyökvédő

-Protektoros motorosnadrág vagy térdvédő. És persze egy normális hosszúnadrág.

-Protektoros motoroskesztyű

-Motoroscsizma vagy hosszú szárú zárt bakancs/csizma

-EU szabványos bukósisak plexivel vagy szemüveggel "


Én is most rakom lefele A2-ből hát a francnak van annyi pénze hogy 18 vagy 19 évesen ennyi motoros cucca legyen hacsak nem gazdag mert én ameddig nem lesz elég pénzem én biztos nem fogok venni én úgy vagyok vele inkább drágább és jó minőség legyen mint bóvli sz@r ami semmitől se véd meg

2013. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bukót, lábbelit és kesztyűt mindenképp kell venni vegy szerezni. A többit legtöbb suliban lehet bérelni is. Vagy azt is kérsz kölcsön valakitől. (pl protektoring, meg egy akármilyen térdvédő)

Kesztyűt én 1500ft-ért vettem mert gyorsan kelletett és arra volt pénz akkor. De egyébként elég jó(kényelmes, jól szellőzik, bár védeni esetleg apróbb hámsérülésektől véd, mivel hogy a protektorok vékony gumik rajta)

Lábbeli nekem hosszú szárú munkavédelmi bakancs volt és még most is azt használom. Motoron és gyalog is kényelmes és jól véd(és cipzáros az oldala, tehát a 2m-es fűzővel se kell vacakolni)

Bukó ígyis-úgyis kell, és azt beleszámoltam a jogsiba.


Ami problémás volt a ruha. (én 20 évesen csináltam spórolt pénzből, közben motort is újítottam fel hozzá)

Szóval a ruha, összeszedtem a felét, anyám meg(aki nagyon ellenezte a motorozást, mert veszélyes :D) fizette a másik felét, hogy hát ha lebeszélni már úgyse tud róla akkor legalább a biztonságom érdekében ezt fizeti :D

Egyébként kabát- nadrág 19-19k volt. És meg vagyok vele elégedve. (thermo bélés is van hozzá, úgy meg még -10°C-ban se fagyok annyira le a motorról :))


Szóval ki lehet okoskodni a ruhát is, persze az igazán jók nagyságrendekkel drágábbak. De akkor marad az hogy kérsz kölcsön vagy bérelsz. Vagy esetleg beruházol a lehető legolcsóbb protektoringbe és azzal vizsgázol.

2013. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
heeegany jó már neked annyiban hogy anyud beszállt a dologba nekem még csak egy olyan 12ezer ft körüli bukóm van csak a kesztyűt meg a csizmát meg tudom venni de a protektoros kabát az már sok lenne nekem mert nem találok munkát sehol,remélem az oktató tud adni.
2013. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rokonságot látogasd végig és kunyerálj egy kicsit mindenkitől. Aztán csak összejön :D


Vagy csinálj otthon valamit amiből pénzt lehet csinálni.

(én is inkább itthon csinálok minden sz@r és így több összejön belőle mint diákmunkából összejönne...)

2013. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már nem vagyok diák :) és az a legnagyobb próbléma hogy a családba én vagyok csak motoros :(( a pics*ba
2013. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hidd el sokkal drágább a több hónapos fizikotherápia vagy más orvosi kezelés, ha védelem (és tapasztalat) nélkül perecelsz egyet a motoroddal. A motorosnak nincs más védelme az utakon, csak a rutinja, amivel "esetleg" elkerülhető a baleset, és a védőruházat, amivel baleset esetén "esetleg" elkerülhető egy komolyabb sérülés. Egyelőre neked egyik sincs meg, viszont a ruházat legalább pénzért megvásárolható, a tapasztalat csak sok-sok ezer motoros kilométerrel szerezhető meg. Pl. egy pár szivacsos térdvédő 10 ezer forint szemben egy szilánkosra tört térdkalács gyógyításával, ami több százezer. Gondolkodj! Megéri?
2013. júl. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó ezt most nekem írtad?Én tisztában vagyok ezzel sőt én le is írtam hogy menni fogok a drágább minőségibb cuccokra hogy jó ruházatom legyen belőle mert az megmenthet ha esetleg borulnék,de nem tervezem!!
2013. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja még annyit hogy hamarabb lesz ruhám mint motorom
2013. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!