Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jogosítvány korhatárok?...

Jogosítvány korhatárok? Valaki segytsen!

Figyelt kérdés

Hány évesen lehet elkezdeni a KRESZ tanfolyamot?

Hány évesen lehet levizsgázni a KRESZ-ből?

Hány évesen lehet elkezdeni a vezetés gyakorlatot?

Hány évesen lehet gyakorlati vizsgát tenni?


Illetve korhoz van szabva az EÜ-s vizsga és tanfolyam?


Mindenhol néztem már, de egyérteműen nem tudom eldönteni hogy hol van 16; 16,5; 17 év, szóval a ti segítségeteket kérem. :) ELőre is köszi a válaszokat!



2014. febr. 23. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:

KRESZ tanfolyam: 16,5 év

KRESZ vizsga: 16,5 év

vezetés gyakorlat: 17 év

gyakorlati vizsga: 17 év


EÜ vizsga nem tudom biztosan, de én a 17. születésnapom után 5 nappal tettem le tavaly, de állítólag nem kell lerakni azoknak akik orvosi szakirányban dolgoznak (gondolom te is 16-17 éves lehetsz, szóval ez kilőve :D)



én egy hete fejezem be az egész jogsi-mizériát, szóval ha bármi kérdésed adódna az egész jogsiszerzéssel kapcsolatban, írj nyugodtan:)

2014. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az érdekelne, hogy kinél tetted le a vizsgát, és hogy elsőre átmenetél? A kresz vizsga hogy né ki?
2014. febr. 25. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:

A KRESZ tanfolyamot júniusban kezdtem debrecenben, az oktatás nagyon színvonalas volt (Elek Tibornak hívták az oktatót ha jól emlékszem)

A vizsga egyszerű volt, a lényeg hogy az oktatáson írj le mindent amit tudsz, és óráról órára gyerekjáték lesz megtanulni. Én vettem egy Kotra Károly-féle KRESZ könyvet, plusz az Egyéni Gyakorlóprogi is megvolt otthon (ezen a progin vizsgázol, szóval ugyanazok a kérdések is)


A vizsga könnyű volt, egy érintőképernyőn kell rábökni az általad helyesnek vélt válaszra, easy peasy :D



A gyakorlati vezetés már húzósabb, mert ha nem tudod elég jól a KRESZ-t, akkor bizony rengeteget fogsz veszekedni az oktatóddal, nem beszélve a bukásról vizsgán.

Ha még nem vezettél, és amiatt aggódsz hogy milyen lesz, a technikai részétől ne félj, nagyon gyorsan ráérzel majd;)


Forgalmi vizsgáról annyit kell tudnod hogy odamész az oktatóddal, megjön a VB, elkéri az igazolványaid, alá kell írnod egy nyilatkozatot hogy vezetőképes állapotban vagy stb., (a VB esetleg megkér, hogy ellenőrizd az autót), visszaülsz, húzol egy útvonalat, és mehet a menet

Nekem másodjára sikerült, az első vizsgát túlparáztam mert aznap esett le az első nagy hó, és egy záróvonal végén mentem át mert nem figyeltem eléggé, sebaj



Az elsősegélyhez pedig nem tudok mit mondani, mert mindenhol mást hallok róla. Vannak szemét EÜ biztosok, de én speciel egy rendes fickót fogtam ki, remélem neked is ilyen mázlid lesz

Ha a debreceni Hatvan utcai VK-nál vizsgázol, és egy középkorú, kicsit őszülő fazon a vizsgáztató akkor nincs mi miatt aggódnod;)



remélem tudtam segíteni, ha pontos nevek/címek/telefonszámok kellenek, azt üzenetben adhatok

2014. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi!:) mi a velemnyed az iintenzív kresz tanfolyanrol? (1, max 2 hetes)?
2014. febr. 26. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó dolog, persze csak ha becsülesen leadják az anyagot


De otthon tényleg szánj rá napi maximum fél órát hogy átolvasod/gyakorolj a progin, mert egyszerre nehéz megtanulni vizsgáig, kis részekben viszont könnyű megemészteni :D

2014. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben koszi :)
2014. febr. 27. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!