Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jobb agyféltekés rajzolás --...

Jobb agyféltekés rajzolás -- tudom, hogy sok hasonló kérdés van, de azok már régebbiek. Volt mostanában valaki tanfolyamon? Kérdések lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

- Tudtok előtte- utána képeket mutatni? Netem van fent pár, de kíváncsi lennék másokéra is :)

- Mi alapján válasszak, hogy melyik tanfolyamra menjek?

- Esetleg még más tapasztalatok, vélemények?

Köszönöm :)



2014. febr. 23. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Bár én nem végeztem ilyen tanfolyamot, de van róla véleményem. Ahogy néztem a rajzokat állítólag tényleg el lehet 2-3 nap alatt jutni egy bizonyos rajszintre, ami elég felszínes hiányos tudást jelent. Sajnos erről a tényről az oktatók és a tanfolyamok hallgatnak.


Én 5 évig tanultam rajziskolában, ehhez képest a 2 nap oktatás... el lehet képzelni hogy milyen tudást adhat. Nem azt mondom hogy feltétlen rossz, annak aki nulla rajztudással rendelkezik, adhat egy lendületet hogy új hobbit találjon, de többet - szerintem - nem szabad várni tőle.


És hogy miért? Mert a rajztudás nem csak annyiből áll hogy lerajzolom azt amit látok (bizonyos szinten igen), de alapvető kockológiával, anatómiával a tanfolyam, úgy tudom nem foglalkozik vagy ha igen, elég hiányosan.


Az ilyen típusú tanfolyamon végzett hallgatók rajzain avatatlan szemnek nem tűnnek fel a hibák, de annak aki tényleg rendesen tanult rajzolni (érts. nem a jobb agyféltekés módszer), annak kapásból feltűnnek hogy mik a hibák. (pl. sokszor láttam hogy a fül lentebb kerül mint ahogy anatómiailag lennie kéne, de sok más hasonló dolog van)


Összességében nem azt mondom hogy rossz, de ha rendesen meg akarsz tanulni rajzolni akkor ne ezt a módszert válaszd, lehet hogy könnyebb, lehet hogy gyorsabb, de őszintén mint minden, ha valamiben jó akarsz lenni csinálnod kell, KITARTRÓAN, SOKÁIG. Ugye semmi nem megy máról holnapra, ez a tanfolyam pedig ezt ígéri - és meg is teszi - a fentebb említett hátránnyal.

2014. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, véleményed! :)
2014. febr. 28. 14:05
 3/7 freedii válasza:
100%

Szia!

Ha amatőr szinten akarsz rajzolgatni, arra nagyon jó. Nem leszel festőművész, de megtudsz sok olyan apróságot, amit rajzolásnál tudsz alkalmazni. Én meg voltam elégedve azzal amit képes voltam produkálni. Azt javaslom menj el.

Béla

2014. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez az utána kép, bár én otthon tanultam. Az előtte fotót inkább nem tenném közkinccsé:)

[link]

2014. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó AZTAAA :DD
2014. márc. 16. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:
:) Köszi:)
2014. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki tényleg tud rajzolni az "LÁTJA"! hogy ezek giccses (stílusú) fotó másolatok. Élő embert, aki kicsit izeg mozog le tudod e úgy rajzolni mint Barcsay? És még hasonlít is? A maszatolás meg nem tudás. Szvsz véleményem ez.
2015. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!