Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehetek CNC forgácsoló?

Hogyan lehetek CNC forgácsoló?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni idén, és utána CNC forgácsoló szeretnék lenni. Gimnáziumi tanulmányokat folytatok.

Milyen előképzettség szűkséges a szakma elsajátításához?

Mi a menete a képzésnek, hogy teljes értékű forgácsoló legyek?



2014. ápr. 10. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Na még egy:(
2014. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előképzettség hivatalosan nem kell, de nekünk például kb 10 óránk volt elsajátítani a műszaki rajzot, ami azért nem olyan egyszerű... Én előtte 6 évig szakközépben tanultam, így nem volt nehéz dolgom, de akik gimiből jöttek, azok megszenvedtek vele. A programozás nem vészes, ha jó vagy infóból és matekból.


#2

Nem az olyanokkal van probléma, akik fiatalon önként választják ezt a szakmát, hanem azokkal akikkel a munkaügyi árasztja el a "piacot", mert azok magasról szarnak rá, és nem is értenek hozzá, meg később se fognak... Nálunk például a munkaügyiseket külön csoportba tették, mert a 80%-a el se tudta/akarta végezni...

2014. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én gimnáziumi érettségi után kezdtem el a gépi forgácsoló képzést, ami 2 éves. Ez az előképzettség szükséges, hogy majd később CNC forgácsoló lehess.
2014. ápr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sehogy, Kemény munka az, arra születni kell.

NE feledd A CNC VÁLASZT TÉGED NEM TE ŐT

2016. okt. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!