Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi kell ahhoz, hogy polgári...

Mi kell ahhoz, hogy polgári repülésben pilóta legyek?

Figyelt kérdés
17 éves (11.-es) srác vagyok, elég jó tanulmányi eredményekkel, jó angol, nem túl komolya olasz tudással a debreceni Tóth Árpád Gimnáziumban. Nagy álmom, hogy pilóta legyek, de valószínűleg szuperszonikusra nem mehetnék mert az egyik vesém nem a helyén található hanem kb 4cm-re arrébb a kis medencémben van. Minden rendben van vele, semmiben nem gátol, nem fáj, nincs panaszom, így születtem, de a nagy G-erők miatt valószínűleg hamar kiszórnának :( így maradt a polgári repülés, vagy szállítmányozás (mezőgazdasági vagy helikopter nem érdekel). Milyen iskola, végzettség kell ahhoz hogy egy nagy gépet vihessek? Melyik egyetem/fősuli játszik? Kérlek segítsetek, hogy valóra válhasson egy álom :)
2009. dec. 25. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

El kell menned középsuli után a Nyíregyházi Fősulira légihajozó szakra.Na most a ponthatár az jó ha tudod, 450-460pont minden évben.Itt kapsz egy 3 éves elméleti oktatást, majd további TÖBB MILLIÓ Ft-ot be kell fizetned és így megkapod a gyakorlati részét is a dolgoknak.Iszonyatosan nehéz manapság pilótának menni, egy nagyon kiváltságos dolog.Ha nagyon okos vagy és a szüleid tudnak több millió ft-al támogatni akkor hajrá.

2009. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
más alternatíva? Szolnokon/Pesten nincs hasonló suli?
2009. dec. 27. 11:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon van.Tényleg hangsúlyoznom kell, nagyon kiváltságos dolog.Csak Nyíregyházán van ilyen suli.Még esetleg helikpterpilóta lehetsz ha elmész katonának.Arról nem is besélve, hogy nagyon egészségesnek kell lenned, és írtad hogy van ez a vesés bajod.Szerintem ez kapásból kizáró ok.Sőt, szinte biztos is...
2009. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Nyíregyházán valóban van pilótaképzés és valóban 450-460 a ponthatár, de ez az állami része, szóval nem kellenek milliók egyáltalán.

Milliók akkor kellenek ha kevés pontot tudsz összeszedni és csak a költségtérítéses képzésbe férsz be.

Üdv!

2010. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Megtoldanam a kerdest: ha Erdélyi vagyok, akkor kb hogy mukodik ez? Az anyagi resze, és a papirmunka mennyire komplikalt?
2010. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lindbergh válasza:
Aktuális még a kérdésed? Ha igen, esetleg pár tanácsot tudok adni.
2011. júl. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok, én is ilyen pályára megyek(de én már repülök)...nem kell 450-460 pont...csak 420:D:D és Egy évben 5 kiváltságos embert vállal az állam kiképzésre tehát az ingyen van ellenkező esetben 14-15 Millió forint...Azt javaslom kezd el vitorlázni mert mire odajutsz van sok előismereted stb...


17/F voltam

Ha gondolod adj egy msn címet vagy mailt és mesélhetek a dologról ha érdekel...

2011. júl. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!