Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mik a külföldön keresett...

Mik a külföldön keresett szakmák? Mit érdemes elvégezni? OKJ

Figyelt kérdés

Velem pont fordítva van a helyzet, mint az itt olvasottakkal. Egy nyelvet nagyon gyorsan el tudok sajátítani, szóval azzal nem lesz gond. De milyen szakmát tanuljak ki, amivel külföldön tudok dolgozni?

Jelenleg másodéves egyetemista vagyok, és egy értéktelen diplomáért hajtok....

Szóval OKJ-s képzést keresek, esetleg tudnátok tanácsokat adni, akinek ezzel kapcsolatban van infója, tapasztalata?

Köszönöm a segítséget.


2014. máj. 17. 11:36
 1/6 anonim válasza:
Miért, mit tanulsz, hogy értéktelennek tartod?
2014. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Angol szakon vagyok. Most, munkakeresésnél jövök rá, hogy ezzel bizony nem találok munkát. Az ügyfélszolgálat és titkárnő nem nekem való, ennél azért többre tartom az anglisztikát.

Ezért keresek most egy másik irányt.

2014. máj. 17. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
És mivel akarsz foglalkozni? ajánlhat itt bárki jól kereső szakmát, ha te azt utálni fogod, akkor nem sokra mész vele!
2014. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valójában úgy vagyok vele, hogy mindegy, csak legyen valami. Tudom, ez nem jó hozzáállás, de muszáj valami, amiből meg tudok élni...
2014. máj. 18. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Mennyire nehéz az angol szak? Ha nem nagy cucc, jelentkezz át levelezőre és mellette kezdj el egy OKJ-t. Ez utóbbi nem szokott megterhelő lenni. Napi átlag egy órát ráfordítasz, biztos meglesz.


Így, hogy nem mondod milyen beállítottságú vagy, nem lehet neked semmit ajánlani. Nyelvismereted van, azt nézd meg ezt hol tudod kamatoztatni.

2014. máj. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is azt végeztem és nekem is értéktelennek tűnt eleinte de nem az. Semmiképpen ne hagyd abba mostmár. Ha a bölcsész szakot végzed, érdemes mellé a tanárképzést elvégezni, angoltanárként is el lehet helyezkedni külföldön. Ill, bármilyen okj-s képzés és nyerő leszel, mert szakmád és egyetemi diplomád is lesz.

Pl okj-s bérszámfejtés/szervezetfejlesztés/kiválasztás-fejlesztés (vagy ezek együtt) és utána hr-esként kezdhetsz, aminél ha sok nyelvet tudsz, a határ a csillagos ég.

De vmilyen webfejlesztést, programozást is tanulhatsz mellé.

Elmehetsz vendéglátói/idegenforgalmi irányba is.


De a lényeg az lenne, hogy mi érdekel?

2014. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!