Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan működik az OKJ, és...

Hogyan működik az OKJ, és főleg hogyan lesz ingyenes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogyan működik az, hogy egy OKJ-s tanfolyamot ingyen végezhet el az ember lánya? Ez minden tanfolyamra vonatkozik, vagy csak bizonyosakra? Iskola mellett végezve is ingyenesek? És milyen papírokat kell hozzá bemutatni?

(Valamint, valaki tud ajánlani jó OKJ-s iskolákat? *3*)



2014. máj. 21. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

OKJ tanfolyam nem ingyenes!! (kivéve ha tartós munkanélküli vagy és a munkaügyi kp. beiskoláz)

Okj iskolarendszerű képzés ingyenes, abban az eseten ha még nem szereztél okj szakmát ingyenesen, magyarán az állam egy szakma iskolarendszerben való megszerzését támogatja (21 éves korig nappali, 21 után estin)

Iskola mellett?? mit értsz iskola alatt? középiskolás vagy vagy egyetemista/főiskolás?

2014. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, államilag támogatottat értettem.

És iskola mellett, ezt úgy értem, hogy középiskolás vagyok, és délután, hétvégén tudnám végezni.

2014. máj. 22. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen estire tudsz menni, ahova a felnőttek járnak, de nem kizáró ok, hogy te nappalin középiskolás vagy. Viszont a különböző okj szakmák előképzettséget igényelnek, megvan hogy melyik szakmát hány osztály elvégzése után tudod elkezdeni. A jobb szakmát általában érettségihez kötöttek, de von olyan ami csak 8 osztályhoz, és van olyan szakma ami meglévő 10 osztályhoz kötött. Esti képzés hétköznap esténkén esetleg szombat délelőtt van.
2014. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!