Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egy kezdő CNC-s hogyan tudna...

Egy kezdő CNC-s hogyan tudna elhelyezkedni? Most fejeztem be a tanfolyamot, 0 a tapasztalatom és mindenhova 2-3 év tapasztalatot kérnek.

Figyelt kérdés

2014. máj. 22. 11:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyira elkeseredett vagyok, beadtam már vagy 100 helyre, de nagyon hirdetések sincsennek, még csak vissza sem jeleznek, már ingyen is dolgoznák csak gép közelében lehessek.
2014. máj. 22. 11:09
 2/10 anonim ***** válasza:

az egyik módja igen az hogy ingyen elmész és megszerzed a tapasztalatot.


vagy elmész "zöldgombosnak" , bedolgozod magad

és onnan lépsz felfelé

2014. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lehet még ingyen sem kellenék, nem hiszem hogy rámbíznának egy több milliós gépet csak úgy.
2014. máj. 22. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyag ismeretről hallottál már? a vason belűl milyen anyagminőségeket ismersz, tudod e milyen technológiával kell megmunkálni? tudod e például milyen ötvöző anyag van a következő acélokban? 1.1730 /

/1.2312 vagy a régi szabvány szerint:A60/C45/XGSZA /K1 /M1/CRW /vagy könnyűfém: ALMGSI-1 /CUE /-ha kéred priviben felsorolok még egy párat.tudod e melyiket milyen szerszámmal, milyen technológiával kell megmunkálni? tudod e a különféle meneteket hányas átmérővel kell előfurni? dörzsárazáshoz milyen fordulatot előtolást kell használni?b felületi érdességekről hallottál?-és még sorolhatnám.ez csak töredéke annak amit egy CNC-snek tudnia kell,és erre még 3-év tapasztalat is kevés.

2014. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bármilyen furcsa is a háromnegyedét tudom annak amit leírtál de pl lapkát még életemben nem cseréltem, szóval itt a gyakorlati tudáaasal van a baj. Megértem hogy nem kellek de hogy a p...a akarnak mindenhova 5 éves gyakorlattal rendelkező embereket ha az iskolák ontják a cukrászból meg benzinkutasból átképzett még érettségivel sem rendelkező emberkéket. Itt valami nagyon el lett rontva...
2014. máj. 22. 19:28
 6/10 Avas14 válasza:

OFF!


Nem kapcsolódik a szakmához, de édesapám is CNC esztergályos volt. Anno jól el tudtak helyezkedni, ma pedig szinte minden szakmában az általad leírt "márpedig azonnal 10 év tapasztalat" kell. Nem a Te hibád, ne akadj ki! Miskolcon a Ross Mould nagyon sok CNC-st foglalkoztat és újakat is vesznek fel. Érdemes formagyártóknál is érdeklődnöd, remélem sikerül valami!

2014. máj. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg itt érdeklődj: KLS Hungary Kft.-a multkor olvastam hogy kezdőket is alkalmaznak.elérhetőségüket a NET-en megtalálod.
2014. máj. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. máj. 25. 06:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Az Audi állítólag sok mindenki hajlandón betanítani ha vállalják a 3 műszakot...



Érdemes lehet érdeklődni.

2014. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen cipőben jártam mint te, hiába végeztem majdnem hibátlan eredménnyel, tapasztalat nélkül még válaszra se méltattak, hiába küldözgettem életrajzot. Aztán most meg lemezmegmunkálásban kötöttem ki,(lézer/stanc/hajlító) nem ez volt a cél, de ez sem rossz.


#4 amiket felsoroltál itt kb mindegyik 1-1 képlet, nem egy nagy dolog... a technológiát meg nem kell fejből tudni, úgyis leginkább a lapka határozza meg, és egy munkanap nem szakvizsga, bármikor lehet jegyzetből puskázni, szóval ez igazából elég kamu kifogás az újakkal szemben... oké, hogy nem feltétlenül tudja fejből, de én pl mindig úgy jártam eleinte, hogy zsebben a toll + jegyzettömb és ha valami újat hallottam, rögtön felírtam, aztán mikor kellett kipuskáztam bármit pillanatok alatt, úgyhogy nem kellett semmit 10x elmondani... most már persze tudom fejből, de nem kell mindent rögtön számra/betűre pontosan megjegyezni, elég egy jó puska, aztán idővel úgyis rögzül...

2014. máj. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!