Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van itt valaki aki erre a...

Van itt valaki aki erre a szakra szeretne járni?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki a 2015-2016os tanévtől (tudom még messze van) a Nagy László Általános Iskola és Gimnázium emelt szintű Humán tagozatára szeretne járni? Tehát aki most megy 8.ba és utána ide szeretne járni. Ha van itt olyan írjatok :)ja és azoktól akik már ide járnak, vagy a 2014-2015ös tanévtől fognak ide járni is várok válaszokat és hogy miért választottátok ezt a tagozatot. :)

2014. júl. 7. 21:45
 1/1 anonim válasza:

Nagy László gimibe járok, végzős vagyok, én is humán szakra jelentkeztem annó. Úgy képzeld el a humán szakot, hogy ugyanolyan óráid lesznek, mint a többi osztálytársadnak, csak neked még pluszba 3 órával lesz több. Először én azt hittem, hogy kevesebb matek, fizika, stb, de nem.

Mivel nagyon jó agyam van magyarból, sokkal előrébb tartottam már, mint a többi osztálytársam. A 9. év úgy nézett ki, hogy amíg az osztálytársaimat korrepetálták, addig én unatkoztam. Ezután kiiratkoztam a faktról.

A tanárok van, hogy hiányoznak suliból, így neked még bent kell maradnod fakton 7. vagy 8. órában, amikor a többi osztálytársad már 2-3 órával előbb hazament. A faktok nálunk úgy néztek ki, hogy a tanárok rendszerint késtek, beszélgettek, nem éreztem elég színvonalasnak.

Nagyon sokan kiiratkoztak faktról, ugyanis másra számítottunk. Ezen kívül én még angol, illetve infó faktos is voltam. Aztán rájöttem, hogy nem éri meg faktot felvenni. Ha akarsz, beülsz órára 7. vagy 8.-ban, de inkább csak lerontja a jegyed, vagy bent kell maradnod órákig.


Mikor még faktos voltam, a nyári szünet előtti utolsó napon, pénteken volt faktom. Már mindenki hazament, senki nem volt suliban, de nekem még bent kellett dekkolnom a fakt miatt. Egyik társam el is lógott, jobban is tette, mert nem írta be hiányzónak a tanár. Természetesen nem csináltunk semmit az órán.


Ha a tanácsomat megfogadod, nem veszel fel faktot, max beülsz rá, de fel ne vedd!!!! Az igazgató segg hülye, ha már felvetted, nagyon nehezen engedi meg, hogy leadd, nagyon lenéz, rabként kezel minket(főleg idéntől, hogy már aki 18 éves elmúlt, nem mehet ki a suliból, illetve most bekamerázták az egész alsó szintet is). Szerezz minél több szabadidőt, ugyanis nektek már heti 5 tesitek lesz, nekem 3 van :D. Fontos, hogy otthon tanuld meg az anyagot, ugyanis órán nem mindegyik tanár magyaráz érthetően.


Nekem heti 27 órám van, úgy számolj, hogy neked ehhez jön még a +2 tesi, +1 óra(ami majd 12.-ben nem lesz) +fakt, ha jelentkezel valamire. Heti 33 óra nem túl jó. Nekem a 9. volt a legrosszabb évem a faktok miatt, a 12.-ben már jóval kevesebb órád lesz, de sok fölösleges óra van, amin még figyelni sem érdemes (rajz,filozófia,biosz,ofő,média,kémia-totál értelmetlen órák)


Ha van valami kérdésed, szívesen válaszolok, ugyanis ezt én már átéltem, és még sajnos mindig benne vagyok! :D

2014. szept. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!