Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha érettségire való előkészítő...

Ha érettségire való előkészítőre járok akkor az egyetem hallgatója leszek jogilag?

Figyelt kérdés
Már érettségiztem tavaly, elkezdtem egy szakmát amit abba szeretnék hagyni hogy szeptembertől tudjak egy egyetem által tartott előkészítő óráira járni. Ez azt jelentené, hogy én az egyetem hallgatója leszek? Ez alatt azt érteném, hogy ugyan olyan jogok illetnek meg mintha rendes képzésen vennék részt? (tanulói jogviszony, családi pótlék, érvényesítő matrica) Az iskola honlapján nem találtam erre információt, valaki tudna ebben segíteni, hogy hogyan is van ez?

2014. aug. 4. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. Ez gyakorlatilag egy tanfolyam.
2014. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyetemre csak felvétel útján lehet bekerülni a megfelelő pont elérésével
2014. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem tehát mellette akkor akár járhatnék más helyre is ugye?
2014. aug. 4. 11:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, járhatsz. ÉN befejezném azt a szakmát. Mások gimnázium mellett járnak ilyen előkészítőre, szóval szerintem Te is össze tudod egyeztetni.
2014. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. szakma tanulás és az egyetemi előkészítő mehet együtt, semmi akadálya, nem leszel az egyetem hallgatója attól hogy felvételi/érettségi előkészítőre jársz tulajdonképpen.

"ugyan olyan jogok illetnek meg mintha rendes képzésen vennék részt? (tanulói jogviszony, családi pótlék, érvényesítő matrica) Az iskola honlapján nem találtam erre információt, valaki tudna ebben segíteni, hogy hogyan is van ez?"

Ha egyetemista vagy akkor NINCS TANULÓI JOGVISZONYOD. FELSŐOKTATÁSBAN HALLGATÓI JOGVISZONY VAN, ANNAK AKIT FELVÉTELI ELJÁRÁS KERETÉBEN FELVETTEK.

Családi pótlék nem jár egyetemen tanuló hallgató után, az csak és kizárólag tanulói jogviszonyban tanuló után 20 éve korig fizet az állam.

Diákigazolvány jár, és persze érvényesítő matrica is. Ha nappalira jársz egyetemen/főiskolán akkor távolsági utazásra és tömeg közlekedésre is igénybe veheted a diákigazolványt. Ha levelezős diák vagy, akkor tömegközlekedésre nem érvényes csak távolsági közlekedésre és az is csak a lakóhely és iskola között.

2014. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem már:) köszönöm szépen a válaszokat:)
2014. aug. 4. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!